Znaleziono 0 artykułów
24.09.2020

Historia jednego zdjęcia: Jada Pinkett Smith i Will Smith w 1995 roku

24.09.2020
(Fot. Getty Images)

Po raz pierwszy pokazali się razem na czerwonym dywanie na premierze filmu „W bagnie Los Angeles”. 27 lat, dwoje dzieci i kilka skandali później wciąż są w sobie szaleńczo zakochani. Na Oscarach 2022 Will Smith otrzymał pierwszą w karierze statuetkę za film „King Richard: Zwycięska rodzina”.

Perfekcyjnie to rozegrali. Usiedli przy okrągłym stole. Ona po turecku, on z otwartą postawą. Dopasowali się kolorystycznie – odcień jego swetra był o ton ciemniejszy od jej dżinsowej koszuli. Nie spotkali się przy rodzinnym obiedzie w domu ani na kolacji w restauracji. Stół Jada Pinkett Smith postawiła w studiu swojego talk-show „Red Table Talk”, który prowadzi z mamą, Adrienne Banfield-Norris, i córką Willow. Tym razem jedynym gościem był mąż Will. Nie wiadomo, czy doradzili im to specjaliści od PR-u, czy obeznani z show-biznesem od 30 lat gwiazdorzy sami wpadli na genialny pomysł.

Jakiś czas wcześniej wokalista August Alsina powiedział w wywiadzie, że „oddał Jadzie kilka lat swojego życia”. Twierdził, że Will doskonale wiedział o tym „układzie”. Jada i Will postanowili zdementować plotki o otwartym związku, trójkącie i rozpadzie małżeństwa. – Kilka lat temu byłam uwikłana w relację z Augustem – przyznała Jada, dodając, że Will nie ma miał o niczym pojęcia i na pewno nie wyraził zgody na romans, bo wtedy byli w separacji. – Tylko ja mogłam wtedy podjąć decyzję o wejściu w nową relację. Byłam nieszczęśliwa, zraniona, czułam się ze sobą źle – mówiła Jada w „Red Table Talk” w konwencji terapii małżeńskiej. Tyle że zamiast psychologa słuchaczem był mikrofon, a po jego drugiej stronie znajdowały się tysiące fanów pary, którzy od 27 lat trzymają za nich kciuki. Mogą być spokojni – Smithowie nie pokażą już nigdy więcej, że coś ich poróżniło. – Jesteśmy więcej niż małżonkami, to partnerstwo na całe życie – mówił Will. Na koniec użyli cytatu z „Bad Boys”, jednego z najbardziej kasowych filmów Willa (w tym roku do kin trafiła trzecia odsłona, za rok ukaże się czwarta): – We ride together, we die together. Bad marriage for life.

Hollywoodzkie pary rozpadają się przeważnie po kilku latach. Gdy którejś uda się przetrwać razem 27 lat, jest traktowana jak bohaterowie, siłacze, weterani. Happy end Smithów daje fanom tyle nadziei, co najlepsze komedie romantyczne. Poznali się w 1994 roku na planie „Bajera z Bel-Air”. On od czterech sezonów grał tytułową rolę – beztroskiego nastolatka (Will był starszy od swojego bohatera o kilka lat – dostał rolę jako 22-latek), który wprowadza się do willi bogatych krewnych. Sitcom był jednym z przełomowych programów telewizyjnych dla Afroamerykanów. Pokazywał ich społeczność z przymrużeniem oka, ale fair – w serialu czarni byli ambitni, bogaci, ustosunkowani. „Bajer” był outsiderem, który szybko przystosował się do lepszej rzeczywistości. Jada miała zagrać jego dziewczynę, ale jak dziś twierdzi, „producenci uznali, że jest za niska”. Faktycznie mierzący 188 cm Will zdecydowanie góruje nad żoną. Pinkett wcześniej grała w innym ważnym serialu – „Inny świat”, o czarnym uniwersytecie. Okryty dziś niesławą Bill Cosby stworzył scenariusz dla ulubienicy, Lisy Bonet, czyli Denise z „Bill Cosby Show”.

Producentom „Bajera” Jada nie przypadła do gustu, Willowi – owszem. Pech chciał, że był już żonaty. – Energia, która łączyła mnie z Jadą, była magiczna – mówił. Wystarczyły dwa lata, żeby rozwiódł się z Sheree Fletcher, poślubił Jadę i doczekał się syna, Jadena. Zaręczyny i narodziny dziecka cieszyły Jadę, ale ślub działał jej na nerwy. – Musiałam iść do tego cholernego ołtarza. Chciało mi się płakać – mówi Jada. Nigdy nie była tradycjonalistką. To też połączyło ją z Willem. Dzieciaki – Jadena i młodszą o dwa lata Willow – postanowili wychować po partnersku. Dzieci od najmłodszych lat mogły pokazywać talenty, a mają ich sporo. Willow wydała debiutancką płytę, Jaden grywa z tatą w filmach.

PR-owa zagrywka Smithów zadziałała. Na szczęśliwym związku zbudowali swoje kariery. Will nie zrezygnuje szybko z franczyzy „Bad Boys”, za „King Richard: Zwycięska rodzina” o ojcu i trenerze sióstr Williams dostał Oscara. Jadzie romans, skandal i pojednanie też dobrze zrobiły. Po kilku latach chudych dostała rolę w „The Matrix 4”. Znów zagra Niobe, dziewczynę Morfeusza. Dobrze jej w komiksowym entourage’u, czego dowiodła też w serialu „Gotham” o młodym Batmanie. Czy podejmują się projektów ambitnych? Nie muszą. Ćwierć wieku razem w Hollywood to spore osiągnięcie.

Anna Konieczyńska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Historia jednego zdjęcia: Jada Pinkett Smith i Will Smith w 1995 roku
Proszę czekać..
Zamknij