Znaleziono 0 artykułów
09.09.2021

Historia jednego zdjęcia: Kim Kardashian i Kanye West na Met Gali w 2013 roku

09.09.2021
(Fot. Getty Images)

Na czerwonym dywanie Kim Kardashian towarzyszyła Kanye Westowi. Obcisła sukienka od Riccarda Tisciego z Givenchy podkreślała jej ciążowy brzuch. Kreację porównano do obicia kanapy. Gwiazda źle zniosła krytykę – przepłakała całą drogę powrotną do domu. 

Byłam plus jedynką Kanyego, który występował na imprezie. Nie dostałam własnego zaproszenia. Nikt mnie tam wtedy nie chciał widzieć – wspominała Met Galę z 6 maja 2013 roku Kim Kardashian w filmie „Life in Looks” zrealizowanym kilka lat później dla „Vogue’a”. Chociaż nie była przekonana, że obcisła kreacja sprawdzi się na czerwonym dywanie z tematem przewodnim „Punk: Chaos to Couture”, Kardashian uległa namowom przyjaciela, Riccarda Tisciego, który projektował wtedy dla paryskiego domu mody Givenchy (dziś szefuje w Burberry). – Byłam wielka, spuchnięta, w zaawansowanej ciąży. Nie czułam się ze sobą najlepiej – mówiła. Gdy tylko sfotografowano ją w sukni w kwiatowy wzór, natychmiast powstały memy porównujące sukienkę do obicia kanapy (podobną sensację wzbudziła chyba tylko suknia pizza Rihanny z 2015 roku). – Robin Williams napisał na Twitterze, że wyglądałam jak pani Doubtfire – żaliła się Kim. „Nosiłem to lepiej”, napisał aktor przy zdjęciu z gali. Pocieszały ją tylko bliźniaczki Olsen, którym spodobała się kreacja Kardashian. – One są prawdziwymi ikonami stylu, więc chyba wiedzą, co mówią – stwierdziła gwiazda reality show. Dwa lata później, gdy była w ciąży z Saintem, potrafiła już żartować z wpadki. Sukienkę Tisciego założyła na Halloween. – Uwielbiam ją, jest świetna – mówiła.

Wszystkie kreacje Kim z Met Gali

W kolejnych latach Kim, która stała się popularniejsza od Kanyego, dostała już własne zaproszenie na galę. Kreacjami wywoływała dyskusję, ale nie naraziła się już na falę krytyki. W 2014 roku wybrała bezpieczną satynę od Lanvin, w 2015 – inspirowaną Cher pierzastą naked dress od Roberta Cavallego, która równie dobrze mogłaby być kreacją ślubną. W 2016 roku przypominała dyskotekową kulę w srebrze od Oliviera Rousteinga z Balmain, w 2017 wolała konstrukcyjną biel od Vivienne Westwood. Następnie, w 2018 roku wyglądała jak statuetka Oscara w błyszczącej tubie Versace, a w 2019 suknia Thierry’ego Muglera przylgnęła do niej jak druga skóra. Wzór? Mokra sukienka Sophii Loren z filmu „Chłopiec na delfinie” z 1957 roku. Ta była tak obcisła, że Kim nie potrafiła w niej nawet usiąść. 

Kim i Kanye: kryzys i rozwód 

Wszyscy z niecierpliwością wyczekują teraz jej występu na tegorocznej gali, zwłaszcza że media spekulują na temat jej rozwodu z Kanyem. Kilka tygodni temu sprawa wydawała się przesądzona – to już koniec małżeństwa. Po premierze nowej płyty Westa, „Donda”, na której Kim pojawiła się w sukni ślubnej, plotkowano, że się pogodzili. W każdym razie on z pewnością chciałby ją odzyskać. Ona energicznie temu zaprzecza, kontynuując spotkania z adwokatką gwiazd Laurą Wasser. Problemy w małżeństwie Westów pojawiły się już pięć lat temu, gdy on przeżywał załamanie nerwowe. Kolejne kryzysy przetrwał z żoną u boku. Po powiększeniu rodziny o dwoje kolejnych dzieci – Chicago i Psalma – Kim odechciało się ratować męża. W czasie pandemii mieli okazję porozmawiać o priorytetach. Okazało się, że ich plany na przyszłość się różnią. Miarka się przebrała, gdy Kanye ogłosił kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Znajomi pary twierdzili wtedy, że stracił kontakt z rzeczywistością. 

Kim i Kanye: historia miłości i stylu 

North West, pierworodna córka pary, przyszła na świat pięć tygodni po pamiętnej Met Gali – 15 czerwca 2013 roku. Kim i Kanye spotykali się od 2012 roku, przyjaciółmi byli o wiele wcześniej. Poznali się na początku lat 2000., gdy on nagrywał kawałek z jej przyjaciółką Brandy. – Myślał, że mam na nazwisko Kardajan. Nie miał pojęcia, kim jestem – śmiała się Kim w rozmowie z Ryanem Seacrestem. W piosence „Theraflu” („Cold”) z 2012 roku Kanye wyznał, że kochał Kim, gdy ta jeszcze randkowała i poślubiała innych mężczyzn. Zaręczyli się niedługo po narodzinach North jesienią 2013 roku. On poprosił ją o rękę na stadionie. Wtedy też spełniło się marzenie Kardashianki – wystąpiła z narzeczonym na okładce „Vogue’a” jako połowa „najczęściej komentowanej pary świata”. W sesji para pozowała z dziewięciomiesięczną North. 24 maja 2014 roku pobrali się we Florencji, gdzie ona wystąpiła w koronkach Givenchy. Wybaczyła Tisciemu wpadkę z Gali Met, a może doceniła, że dzięki kontrowersyjnej kreacji zaistniała na czerwonym dywanie. Od tamtego czasu Kardashian równie często uznawano za najlepiej, jak i za najgorzej ubraną gwiazdę. Emocje, które wywołuje jej styl, przełożyły się na sukces finansowy. Dzięki KKW Beauty i SKIMS Kim zarobiła pierwszy miliard. Kanye też dołączył do elitarnego klubu miliarderów. Jak podzielą się majątkiem, czas pokaże. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij