Znaleziono 0 artykułów
27.10.2021

Kolekcja „Co-Exist Story”: H&M wspólnie z PETA

27.10.2021
Fot. Johnny Dufort

„Co-Exist Story” to trzecia część konceptu H&M Innovation Stories. Powstała z myślą o dobru zwierząt i zrównoważonej modzie. Kolekcja zyskała aprobatę organizacji praw zwierząt PETA.

W kolekcji znajduje się odzież damska, męska i dziecięca oraz z kategorii unisex. Projekty to połączenie wygody oraz wielkomiejskiego stylu o odważnych charakterze. Asymetryczne formy i przeskalowane modele inspirowane są modą lat 90. Hasła na koszulkach, na przykład „Speak Up For Animals” przypominają o przesłaniu kolekcji.  Wśród okryć wierzchnich znajdziemy puchowe kurtki, futro, wygodne bluzy czy bezrękawniki. Wśród butów – modne muszkieterki.

Fot. Johnny Dufort

Ubrania i akcesoria z kolekcji „Co-Exist Story” zostały uszyte z materiałów, które stanowią alternatywę dla tkanin pochodzenia zwierzęcego. Na przykład zrobiona z dzikich kwiatów tkanina FLWRDWN™ zastępuje puch pochodzenia zwierzęcego.

Fot. Johnny Dufort

W kolekcji są także wegańskie kosmetyki: szminki i kredki do oczu. Są to pierwsze produkty H&M z certyfikatem The Vegan Society.

Kampania została sfotografowana przez Johnny’ego Duforta, fotografa, który w pracy często inspiruje się naturą. Sceneria sesji to Hillside Animal Sanctuary w Norfolk. Ta wegańska farma jest utrzymywana z publicznych funduszy. Za zgodą PETA żyją na niej uratowane z hodowli zwierzęta z Wielkiej Brytanii.

Fot. Johnny Dufort

– Jesteśmy dumni, że możemy wspierać wartościową pracę, którą PETA wykonuje każdego dnia – podkreśla Ann-Sofie Johansson, doradca kreatywny marki H&M.

Fot. Johnny Dufort

Manager ds. odpowiedzialności korporacyjnej PETA, Laura Shields zaznacza: – Cieszymy się, że możemy współpracować z H&M nad kolekcją, która zawiera materiały bardziej przyjazne dla planety i żyjących na niej zwierząt.

Koncept H&M Innovation Stories powstał na początku 2021 roku. Pierwsza jego część „Science Story” skupiała się wokół użycia w produkcji najnowocześniejszych materiałów. Druga, „Colour Story” opowiadała o ekologicznych metodach barwienia ubrań. Obie miały na celu działanie w imię zrównoważonej mody.

Kolekcja H&M Innovation Stories: Co-Exist będzie dostępna na hm.com i w wybranych sklepach stacjonarnych od początku listopada.

Fot. Johnny Dufort
Fot. Johnny Dufort
Fot. Johnny Dufort

 

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij