Znaleziono 0 artykułów
15.08.2022

Słodkie lato: Inspirowana deserami biżuteria Emmy Walton

15.08.2022
(Fot. Instagram)

Inspiracja dla biżuterii Emmy Walton? Słodycze. – Moja rolka aparatu ma naprawdę dużo zdjęć deserów – mówi ze śmiechem jubilerka. Po tym, jak osłodzi sobie dzień, idzie na poszukiwanie kamieni szlachetnych przypominających jej to, co zjadła. Pierścionki i naszyjniki Emmy podbijają Instagram i serca it-girls.

Londyńska dzielnica Hatton Garden jest niezawodna, jeśli chodzi o wszystko, co związane z biżuterią: Walton regularnie ją odwiedza w poszukiwaniu kamieni, usługi szlifowania czy awaryjnych napraw. Jej matka, która przez ponad dwie dekady pracowała jako jubilerka, pozyskiwała tu materiały i uczyła młodą Emmę rzemiosła.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @waltonemma

Emma, niepewna tego, co „zrobić ze swoim życiem”, studiowała włókiennictwo w Chelsea College of Art & Design. W trakcie studiów swój pierwszy warsztat, w którym tworzyła biżuterię, miała w Hatton Garden, gdzie jej mentorem był przyjaciel Matt Foster – poznała go na imprezie. – Po prostu eksperymentowałam i dobrze się bawiłam – wspomina Walton. – Nie mam żadnego tradycyjnego przeszkolenia w tym zawodzie, po prostu uczę się na bieżąco – dodaje.

Od tego czasu Emma zdążyła ukończyć studia i przeniosła się na Southbank, gdzie pracuje na pełny etat w sygnowanej własnym imieniem firmie, wciąż u boku Matta. Pierścionki to jej znak rozpoznawczy, ale okazjonalnie robi też naszyjniki i kolczyki na zamówienie. Każdy pierścionek zaczyna się od odlewu z wosku, który rzeźbi w studio. – Czasami zrobienie jednego odlewu zajmuje mi cały dzień – zaznacza. Jej produkty są ciężkie – zwykle ważą około 25 gramów. Te z niższej półki cenowej są robione ze srebra, ale Walton oferuje również pierścionki pozłacane i z pełnego złota.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @waltonemma

Zgodnie z trendami pokolenia zoomersów 25-letnia Emma zbudowała bazę klientów na Instagramie – jej konto ma 27,9 tys. obserwujących, a ich liczba wciąż rośnie – oraz na TikToku. Woli zapytania na maila i zamówienia przez stronę internetową, ale klientki często kontaktują się z nią za pomocą wiadomości prywatnych na obu platformach. Jedną z takich klientek jest Dua Lipa. Piosenkarka zobaczyła prace Emmy na Instagramie i poprosiła o trzy złote pierścionki na zamówienie, wymieniły się przy tym wiedzą na temat kamieni szlachetnych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @waltonemma

Jak na osobę raczkującą w biznesie Emma robi furorę swoimi unikatowymi pracami, którymi dzieli się z obserwatorami. – Uwielbiam je testować i sprawdzać, co się wydarzy – mówi Walton. Bestsellerami są między innymi jej charakterystyczne masywne pierścionki z dwoma kamieniami, „spływające” serca i „gałązki” wypełnione wielokolorowymi kamieniami. Porada, jaką otrzymała od Duy? „Opale mają złą energię”. Odnotowano.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij