Znaleziono 0 artykułów
15.05.2024
Artykuł partnerski

Nowy telewizor Samsung QLED: najwyższy komfort oglądania dzięki AI

15.05.2024
Fot. Materiały prasowe

Sztuczna inteligencja sprawi, że na dużym ekranie zobaczysz dokładnie to, na co masz ochotę. Starszy film słabej jakości, rwący się mecz albo rozpikselowana gra wyostrzą się i nabiorą płynności. Zachwyci cię też zaskakująco czysty dźwięk. Poznajemy telewizor Samsung Neo QLED 8K.

Czy czasem zdarza ci się sięgać po filmowe klasyki i rezygnować z oglądania przez fatalną jakość, której duże, nowoczesne ekrany nie wybaczają? A może całkiem niedawno zdarzyło ci się porzucić dobrze zapowiadającą się grę, bo rozmyty obraz drażnił?

Współczesne duże ekrany, czyli już 65-calowe, to dla produkcji telewizyjnej mała rewolucja. Szczególnie filmy z lat 70. i 80. XX w. często okazują się zupełnie niedostosowane do oglądania na tak dużych ekranach. Do nowych standardów jakości nie przystają też często kolor i dźwięk, które w oryginalnej wersji tylko drażnią odbiorcę. Rozwiązaniem wydają się najnowsze produkcje albo remasterowane wersje klasyków. W praktyce okazuje się jednak, że to ogranicza wybór tylko do wybranych tytułów, które w dodatku nie zawsze są łatwo dostępne.

Fot. Materiały prasowe

Czy więc wysokie standardy współczesnego widza muszą oznaczać frustrację i wąską selekcję repertuaru? Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi sztuczna inteligencja. Samsung AI TV rozwiązuje te problemy, możesz więc spokojnie usiąść na kanapie i cieszyć się wolnym czasem.

Bez zmrużenia oka: AI poprawia jakość obrazu i dźwięku

Samsung AI TV to wiele technologicznych rozwiązań, które pozwolą „naprawić” jakość filmu czy gry. Procesor NQ8 AI Gen3, czyli najszybszy i najbardziej innowacyjny procesor w historii marki, dokonuje płynnej korekcji filmu dzięki wbudowanym w urządzenie silnikom AI (NPU). Co to oznacza w praktyce? 

Podczas seansu znikną nieostrości i piksele. Kontury nabiorą ostrości, z plam wyłonią się detale i szczegóły. Twoje oczy przestaną się męczyć drgającym obrazem. Program zadba też o czyste barwy, a dźwięk stanie się czystszy i bardziej realistyczny. Aktywny Wzmacniacz Głosu Pro przeanalizuje dźwięki tła, wzmocni dialogi. Słowa staną się wyraźne i dźwięczne, nie umknie ci żaden niuans. A efekty odczujesz natychmiast – twoje zmysły uspokoją się, a umysł będzie mógł bez przeszkód podążać za akcją.

Fot. Materiały prasowe

Piłka ostra jak brzytwa: Gamerzy i fani sportu również docenią AI

AI dopracuje nie tylko poszczególne kadry filmu, lecz także wprowadzi płynną dynamikę. Upłynniacz Ruchu AI Pro docenią szczególnie fani meczów i zawodów sportowych. Regularna akcja i precyzja szczegółów sprawią, że kibicowskie emocje sięgną zenitu. Wyobraź sobie możliwość śledzenia piłki przemieszczającej się po murawie, wyraźnej i ostrej jak brzytwa. Takich wrażeń nie zapewni nawet widok z najlepszej trybuny.

Technologię Samsung AI TV docenią również gamerzy. Automatyczny Tryb Gry AI rozpozna rodzaj włączonej gry i zoptymalizuje jakość obrazu i dźwięku. 

Dodatkowym ułatwieniem jest funkcja adaptacji obrazu, która sama dostosuje jakość wyświetlanego obrazu do warunków panujących w pomieszczeniu. Nie będziesz już nerwowo szukać w ustawieniach odpowiedniego trybu obrazu, gdy do pokoju wpada ostre światło południa albo zapadający zmrok zwiększa kontrast między pomieszczeniem a obrazem. System zrobi to za ciebie.

Fot. Materiały prasowe

Forma czyni funkcję, czyli design na najwyższym poziomie

Nie dość, że inteligentny, to jeszcze skromny. Minimalistyczne wzornictwo Samsung Neo QLED 8K tylko potwierdza jego klasę. Oszczędna forma jest przemyślana i ergonomiczna, żaden szczegół nie jest tu zbędny, nie rozprasza wzroku widza. Idea projektantów jest czytelna: to komfort oglądania jest tu najważniejszy.

Zaawansowana technologia pozwala też na zaskakujące wymiary. Telewizor w nowej wersji Infinity Air Design ma zaledwie 12,9 mm głębokości, co oznacza, że jest obecnie najsmuklejszym telewizorem 8K na rynku, który zapewnia niezwykłe wrażenia dzięki najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Nawet wyłączony staje się więc pięknym obiektem. Dzięki unikalnemu efektowi lustra na nowym stojaku Infinity Air zdaje się unosić w powietrzu.

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij