Znaleziono 0 artykułów
20.12.2023
Artykuł partnerski

Technologia w słusznej sprawie. Czym zaskakuje nowy smartwatch Apple?

20.12.2023
(Fot. materiały prasowe)

Apple Watch Series 9 to nowe wcielenie najpopularniejszego zegarka marki. Wyposażony w szereg przydatnych funkcji jest świetnym towarzyszem codziennych zajęć. To zarazem pierwszy model z serii, który jest w pełni neutralny węglowo.

Jako dziecko marzyłam o inteligentnym zegarku godnym światowej klasy szpiega. Wtedy wyobrażałam go sobie jako rozbudowane urządzenie zajmujące całe przedramię – od nadgarstka po łokieć, z kilkoma paskami pomiędzy. Podobne nosili główni bohaterowie „Małych agentów”. Rzeczywistość okazała się znacznie bardziej kompaktowa. Kiedy zatem zaproponowano mi, abym przetestowała nową odsłonę zegarka Apple Watch Series 9, postanowiłam zweryfikować moje wyobrażenia. Po wspólnie spędzonym miesiącu mogę z przekonaniem powiedzieć, że się nie zawiodłam.

(Fot. materiały prasowe)

Świat w zasięgu ręki

Pierwszym ważnym dla mnie odkryciem była pełna synergia między moim iPhone’em a zegarkiem. Z poziomu Apple Watcha mogłam odbierać i odrzucać połączenia, odczytywać powiadomienia i zmieniać słuchane przez AirPodsy utwory. To szczególnie przydatna funkcja, jeśli, tak jak ja, ma się tendencję do wrzucania smartfona na dno torebki lub zostawiania go w przypadkowych miejscach w domu i biurze. Na docenienie zasługuje również funkcja Znajdowanie dokładne iPhone’a, w które wyposażono zegarek. Z jego pomocą nie trzeba nerwowo przetrząsać kieszeni w poszukiwaniu telefonu. Jeszcze większym ułatwieniem jest opcja dwukrotnego stuknięcia, z której pomocą możliwe jest wykonywanie większości prostych czynności bez konieczności patrzenia na tarczę zegarka.

(Fot. materiały prasowe)

Kolejną rzeczą, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie, jest rozbudowana aplikacja Zdrowie, z której pomocą można śledzić swoją codzienną porcję ruchu, rytm snu czy cykl menstruacyjny. Bardzo przydatną funkcją jest Uważność, która pozwala odnotowywać samopoczucie, a także zachęca do chwili oddechu, nawet (a może szczególnie) w stresującym czasie. Apple Watch Series 9 doczekał się także rozbudowanej listy treningów, które obejmują najróżniejsze formy aktywności – od zwykłych spacerów po taniec. Jako miłośniczka pływania musiałam przetestować wodoodporność zegarka. Sprawdził się wyśmienicie. Na dodatek po wyłączeniu trybu wodnego z pomocą delikatnych wibracji gadżet pozbył się ewentualnych resztek wody.

Nowy model zegarka jest również wyposażony w szereg funkcji, które ratują życie. Jedną z nich jest tryb SOS oraz Wykrywanie upadku zdolny wezwać pomoc, gdy bierzemy udział w wypadku samochodowym.

Zrównoważone projektowanie

Zamiast wchodzić w szczegóły dotyczące parametrów, które zwykłym użytkownikom niewiele mówią, chciałabym podzielić się swoimi wrażeniami dotyczącymi designu zegarka. Apple Watch Series 9 jest pierwszym w pełni neutralnym węglowo modelem, zaprojektowanym tak, by zredukować emisje z trzech największych źródeł gazów cieplarnianych, czyli surowców, energii elektrycznej i transportu. W procesie produkcji wykorzystano również materiały pozyskane z recyklingu. Apple Watch Series 9 to świetny przykład, że zrównoważone projektowanie może iść w parze z estetyką. To prawdziwa definicja dyskretnego luksusu.

(Fot. materiały prasowe)

Zegarek jest dostępny w dwóch rozmiarach tarczy – 41 mm i 45 mm – oraz w ośmiu wariantach kolorystycznych, w tym klasycznej czerni, eleganckiej szarości i najmodniejszym odcieniu różu. Dzięki setkom interaktywnych tarczy i wymiennym paskom można dopasować smartwatcha do swojego stylu. Miłośników mody ucieszy informacja, że Apple i Hermès stworzyły wspólną linię designerskich pasków, inspirowanych klasycznymi wzorami i paletą barw francuskiego domu mody. Zwolennicy aktywnego trybu życia na pewno docenią opaski sportowe Nike, wykonywane z materiałów i przędzy z recyklingu. Dzięki temu każda z nich jest naprawdę unikatowa.

Przyzwyczajenie się do Apple Watch Series 9 zajęło mi jeden dzień. Choć początkowo obawiałam się, że zegarek będzie mnie rozpraszał w pracy, szybko okazało się, że stał się niemal niezauważalny. Instynktowność jego obsługi i szereg ułatwień sprawiają, że nie jest to tylko kolejny ekran w kolekcji, ale przydatny towarzysz codziennych zajęć,

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Design
  3. Technologia w słusznej sprawie. Czym zaskakuje nowy smartwatch Apple?
Proszę czekać..
Zamknij