Znaleziono 0 artykułów
18.04.2022

Jennifer Lopez w sukience ze zmysłowymi rozcięciami

18.04.2022
Jennifer Lopez (Fot. Getty Images)

W sobotę 16 kwietnia Jennifer Lopez poprosiła fanów o pomoc. Nie mogąc się zdecydować, w czym iść na romantyczną kolację, zorganizowała głosowanie. Spośród czterech stylizacji wygrała ta z zielonkawą sukienką Bottegi Venety w roli głównej.

W XVI w. krążyły legendy o najodważniejszym rycerzu w szmaragdowej zbroi. U Szekspira „zielonooki potwór” oznaczał zazdrość, a w epoce wiktoriańskiej noszenie malachitowych strojów przypłacano życiem (do uzyskania pożądanego odcienia używano barwnika z trującym arszenikiem). Dziś symbolika zieleni ma ścisły związek z przyrodą – odbierana jest przez mózg jako barwa uspokajająca, utożsamiana jest z harmonią i nadzieją. A zważywszy na zabarwienie amerykańskich banknotów, to też kolor dobrobytu i spełnienia. Jak się okazało przy okazji ponownych zaręczyn Jennifer Lopez z Benem Affleckiem, w szczególną moc, jaką niesie ze sobą ta barwa, wierzy również wokalistka.

W newsletterze, w którym gwiazda podzieliła się informacją o oświadczynach ukochanego, zaprezentowano pierścionek Lopez wykonany z białego złota i zielonkawego brylantu o gramaturze szacowanej na 8,5 karata. Zgodnie z raportem Gemological Institute of America kamienie te są bardzo rzadkie. W naturze powstają bowiem tylko w wyniku ekspozycji bryły na strukturalne „zanieczyszczenia” azotem, wodorem lub niklem. Jego kolor był jednak na tyle istotny, że Affleck poruszył niebo i ziemię, by go zdobyć. O szczegółach opowiedziała JLo, zdradzając, że to barwa, która jest związana z niemal wszystkimi ważnymi wydarzeniami w jej życiu. „Zawsze mówiłam, że jest moim szczęśliwym kolorem. Pewnie pamiętacie jedną szczególną sukienkę…” – napisała, nawiązując do jedwabnej kreacji Versace z nadrukiem dżungli, którą nosiła podczas rozdania nagród Grammy w 2000 r. „Niemal zawsze, kiedy jestem ubrana na zielono, dzieje się coś niesamowitego” – dodała gwiazda.

Dlatego kiedy tydzień później poprosiła fanów o pomoc w wyborze stylizacji na randkę, internetowe głosowanie było formalnością. Spośród czterech zestawów w przedbiegach wygrał ten z oliwkową sukienką z archiwów Bottegi Venety. Do niej gwiazda dobrała kopertówkę Cult Gaia w odcieniu starego złota, szmaragdowe sandałki na platformie tłoczone we wzór wężowych łusek i masywną biżuterię – połyskliwy pasek, kolczyki koła oraz bransolety. Po romantycznej kolacji opublikowała serię zdjęć autorstwa Afflecka, dodając do albumu kolejne szczęśliwe wspomnienie zabarwione na zielono.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij