Znaleziono 0 artykułów
12.07.2019

Joga pod gołym niebem

12.07.2019
Joga na Jazdowie (Fot. Karol Giecewicz)

Latem Warszawa praktykuje pod chmurką siedem dni w tygodniu – na plażach, tarasach i trawnikach. Gdzie w samym sercu stolicy szukać chwili wytchnienia od zgiełku? 

Joga na dachu przy Foksal

Joga na dachu (Fot. M.Sycz)

Dach kamienicy przy ul. Foksal 3/5 pozwala spojrzeć na miasto z innej perspektywy. Sesje wśród koron drzew i dachów zabytkowych kamienic odbywają się wieczorami od poniedziałku do czwartku. Zajęcia prowadzą trzy różne instruktorki, bywa więc i dynamicznie, i relaksująco. Niezależnie od tego, na którą lekcję trafisz, zakończysz ją z widokiem na zachodzące nad miastem słońce, z uczuciem lekkości w ciele i umyśle.

Joga przy muzeum POLIN

Joga przy POLIN (Fot. M.Starowiyeska)

We wtorki o godz. 18.00 warto wybrać się na jogę na Łąkę Leśmiana, czyli skwer przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas praktyki można poznać najważniejsze pozycje i sekwencje jogi. Nauczysz się tu, jak poruszać się zgodnie z rytmem oddechu. Zła pogoda nie stoi w tym wypadku na przeszkodzie, bo w czasie deszczu jogę ćwiczy się w muzealnej klubokawiarni.

Joga na placu Konesera

Plac Konesera (Fot. Maciej Kruger)

Centrum Praskie Koneser organizuje jogę w otoczeniu budynków z czerwonej cegły, które przenoszą ćwiczących do Warszawy z przełomu XIX i XX wieku. W czwartkowe poranki o godz. 7.30 zajęcia prowadzą tu instruktorzy z Joga.ma. Praktyka przy Koneserze rozluźnia i wycisza, a jednocześnie wzmacnia mięśnie, dając energię na nowy dzień.

Joga na Jazdowie

Joga na Jazdowie (Fot. Karol Giecewicz)

Na osiedlu Jazdów, w kolonii drewnianych domków fińskich, można zapomnieć, że znajdujemy się w samym sercu metropolii. W jednym z takich obiektów, Zaczarowanym Ogrodzie, w czwartki o godz. 19.30 odbywają się relaksująco-wzmacniające zajęcia przeplatane mantrami. Marta Barwicz z Santosza Joga spokojnym głosem wprowadza podopiecznych w tajniki Vinyasa flow, przekonując, że otwarta przestrzeń, zieleń i naturalne światło potrafią działać kojąco.

Joga w Soho Factory (Fot. Karol Giecewicz)

Joga w Soho Factory 

Joga w Soho Factory (Fot. Karol Giecewicz)

Z tą samą nauczycielką można praktykować też we wtorki i niedziele od godz. 18.00 na terenach pofabrycznych przy ul. Mińskiej, a dokładniej na trawie w okolicy bistro Chono Lulu, tuż obok Muzeum Neonów. Klimat spotkań w tej industrialnej przestrzeni budują zapach palonego drzewa palo santo i przyjemny minimasaż wykonywany przez prowadzącą z użyciem olejków eterycznych.

Joga na Wilanowie 

Joga na Wilanowie (Fot. Arkadiusz Obszyński)

W każdą sobotę lipca i sierpnia o godz. 9.00 na plaży Wilanów przy urzędzie dzielnicy instruktorki z Samadhi Joga prowadzą zajęcia Vinyasa jogi. Godzinę później w tej samej okolicy startuje joga organizowana przez szkołę 6 Stóp nad Ziemią wraz z marką Femi Stories. Ich propozycja to łagodne ćwiczenia, oparte na spokojnej sekwencji krótkich, prostych i powtarzalnych wielokrotnie pozycji, wykonywanych w rytmie długiego, głębokiego oddechu. Zajęcia powstały z myślą o osobach, które chcą się zrelaksować i rozciągnąć, a także narzekają na bóle pleców.

Joga przy Nowym Teatrze 

Zajęcia prowadzone przez Elizę Wierkowską z Yoga House (Fot. Maurycy Stankiewicz)

Latem w ośrodek jogi zamienia się również Nowy Teatr na Mokotowie. W każdą sobotę wakacji o godz. 10.00 można dołączyć do zajęć na tarasie obok budynku Świetlicy. Wystarczy zabrać matę i wsłuchać się w instrukcje doświadczonych nauczycieli z YOGA House Warsaw. W lipcu, we wtorki i czwartki o godz. 8.30, odbywają się tu również zajęcia Mysore, czyli forma praktyki jogi, w której każdy wykonuje ustaloną sekwencję pozycji we własnym tempie, a nauczyciel jedynie czuwa, podpowiada i koryguje ruch.

Joga w Pokoju na Lato

Joga w Pokoju na Lato (Fot. Materiały prasowe)

Jogę na dworze ćwiczy także Wola. W soboty 20 lipca oraz 24 sierpnia Pokój na Lato zaprasza na relaksującą i odprężającą jogę na trawie przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Po praktyce w cieniu drzew można przenieść się na poziom ich koron, wstępując na antresolę sezonowego baru. Zajęcia zaczynają się o godz. 10.30.

Joga na Bulwarach Wiślanych

Joga na praskiej plaży (Fot. Karol Giecewicz)

Dla rannych ptaszków w każdą niedzielę o godz. 8.15 organizowane są sesje na bulwarach w okolicy Centrum Nauki Kopernik. To dobra okazja do wyciszenia, zanim miasto obudzi się do życia. Spokojne ćwiczenia jogi łączą się tu z sesją medytacji, a na koniec uczestnicy wspólnie jedzą śniadanie. Dla tych, którzy w weekend wolą pospać, te same zajęcia organizowane są we wtorki o godz. 19.00.

Joga w Łazienkach Królewskich

Atmosfera parku mobilizuje do wyprostowania pleców, wydłużenia szyi i ściągnięcia łopatek. W Łazienkach Królewskich – w okolicy pałacu Na Wyspie, na brzegu przeciwnym do Amfiteatru – zajęcia prowadzi Dorota Kobos. Joga w plenerze pozwala na nowo zintegrować się z naturą, od której na co dzień jesteśmy odizolowani. Najbliższe zajęcia w trzy pierwsze niedziele sierpnia o godz. 10.00. 

Joga w Prochowni Żoliborz

Prochownia Żoliborz (Fot. Materiały prasowe)

Przepis na odżywienie duszy i ciała serwuje również Prochownia Żoliborz. Już od przeszło pięciu lat w każdą letnią niedzielę o godz. 10.00 wśród zieleni Parku Żeromskiego prowadzone są otwarte zajęcia hatha jogi z Marceliną Sankowską. Precyzyjne wykonywanie kolejnych asan ma wzmacniać i regenerować ciało, poprawiać koncentrację, relaksować i łagodzić bóle kręgosłupa.

Joga na bulwarze Flotylli Wiślanej 

W tym samym czasie, czyli w niedziele o godz. 10.00, można praktykować również w klubokawiarni Grunt i Woda nad Wisłą. Lekcje prowadzi Eliza Wierkowska, która specjalizuje się w dynamicznej formie jogi harmonizującej ruch z oddechem. Jej program jest skierowany do osób początkujących, które chcą zadbać o zdrowe i mocne ciało. Ćwiczenia poprawiają koncentrację, a głęboki oddech rozgrzewa ciało od wewnątrz i rozluźnia mięśnie.

Joga na Polu Mokotowskim

W każdą niedzielę od czerwca do sierpnia o godz. 11.00 miłośnicy jogi spotykają się z nauczycielami JogaRytmu na Polu Mokotowskim. Aby dołączyć do praktyki wśród zieleni, wystarczy przynieść swoją matę, koc lub ręcznik i ubrać się w wygodny strój. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, włączając dzieci i czworonogi.

Joga na praskiej plaży

Joga na praskiej plaży (Fot. Karol Giecewicz)

Jogowy tydzień pod gołym niebem kończymy nad Wisłą. W letnie niedziele o godz. 20.00 plaża Rusałka po praskiej stronie rzeki zamienia się w studio hatha jogi. Sesje są otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia. Oddając się w dobre ręce Marty z Santosza Joga, będziesz ćwiczyć podczas zachodu słońca z widokiem na rzekę i Stare Miasto.

Poziom wszystkich zajęć jest dostosowany do możliwości i potrzeb uczestników.

Iga Majewska
Proszę czekać..
Zamknij