Znaleziono 0 artykułów
20.01.2021

Kamala Harris w płaszczu projektu młodego amerykańskiego projektanta

20.01.2021
(Fot. Getty Iamges)

Pierwsza wiceprezydentka USA, wybierając na uroczystość zaprzysiężenia kreację od Christophera Johna Rogersa dała sygnał, że nowa Ameryka potrzebuje niepokornych twórców spoza kanonu.

Podobne artykułyStylizacja Jill Biden podczas zaprzysiężenia Joe BidenaRedakcja Vogue.pl Kamala Harris jako pierwsza kobieta zostanie wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych. Nie mówcie mi, że są rzeczy, które nie mogą się zmienić – powiedział Joe Biden podczas uroczystości zaprzysiężenia 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na historyczne wydarzenie Harris założyła fioletowy płaszcz Christophera Johna Rogersa, wschodzącej gwiazdy amerykańskiej mody. To manifest niezależności i wiary, że nowa Ameryka potrzebuje młodych, niepokornych, spoza kanonu. I zapowiedź, że wiceprezydentka będzie dawać im szansę. 

Rogers ma dopiero 26 lat, pochodzi z Luizjany i jest absolwentem Savannah College of Art and Design. Przyznano mu nagrodę Council of Fashion Designers of America oraz CFDA Vogue Fashion Fund Award. Od czterech prowadzi własne studio na Brooklynie. 

(Fot. Getty Iamges)

Jak w Vogue.pl pisał Marcin Różyc: „Projektant miesza klasyczną zachodnioeuropejską i amerykańską modę z innymi estetykami. Jego ubrania przypominają ubiory z Ghany, na pewno inspirowane są strojami Tahitanek, które malował uwielbiany przez Rogersa Paul Gauguin”. Eksperymentuje z kolorem i proporcjami, oraz mocno manifestuje kobiecość w sylwetce.

Myślę, że moim odbiorcą jest ktoś, kto naprawdę lubi zgłębiać koncepcję ubrania jako środka wyrazu i nie martwi się o to, co pomyślą inni – powiedział projektant w wywiadzie do amerykańskiego „InStyle’a”. – Zawsze jest to ktoś, kobieta, mężczyzna lub osoba identyfikująca się inaczej, kto lubi podkreślać kobiecość i nie obawia się, że to umniejszy postrzeganie jego lub jej intelektu, poczucia humoru czy otwartości na świat.

Galerię z zaprzysiężenia Joe Bidena znajdziecie pod linkiem: Zaprzysiężenie prezydenta Joe Bidena i wiceprezydentki Kamali Harris

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij