Znaleziono 0 artykułów
21.02.2022

Kampania Gucci „Love Parade”

21.02.2022
Fot. Mert Alas and Marcus Piggott

Dyrektor kreatywny domu Gucci, Alessandro Michele, kontynuuje podróż po świecie ekstrawagancji i przepychu złotej ery kina. W kampanii „Love Parade: As the dream begins, we are inside”, ponownie przenosi nas na Hollywood Boulevard w Los Angeles, gdzie królują wolność, dzikość i nieskrępowana fantazja. 

2 listopada 2021 po Hollywood Boulevard w Los Angeles przeszedł korowód majestatycznych postaci. Przepych łączył się z ekstrawagancją. Królowały neonowe barwy, koronki, kaskady atłasu. Czas się na chwilę zatrzymał, a widownia przeniosła się do świata niczym ze złotej ery Hollywood.

 

– Pomyślałem o mamie, która wychowała mnie na gorliwego czciciela piękna. O darze marzenia, bez którego nie mogę się obejść. O aurze kina, która tworzy mitologie. Dlatego właśnie wybrałem Hollywood Boulevard, gdzie zaprezentowałem kolekcję „Love Parade” – mówi Alessandro Michele. 

Mama kreatora pracowała jako asystentka we włoskiej firmie produkującej filmy. To właśnie ona zaraziła Alessandro miłością do kina. Pobudziła jego fantazję i wyobraźnię. Jej opowieści o historii kinematografii, gwiazdach i ikonach wielkiego ekranu zainspirowały projektanta do stworzenia kolekcji „Love Parade” na wiosnę-lato 2022. 

Hollywoodzką estetykę Michele kontynuuje w kampanii „Love Parade: As the dream begins, we are inside”. Przy stołach, niczym bogowie olimpijscy, zasiadają Beanie Feldstein, Deng Lun, Jared Leto, Jungjae Lee, Liu Wen, Miley Cyrus i Snoop Dogg. Artyści dają się ponieść, uczta przechodzi w wyzwalający taniec, niemal jak ten rytualny z Dionizji. Gdzie jest ciało, a gdzie materiał? Zacierają się przestrzenie między skórą, tkaniną, kadrem i ruchem. Na zdjęciach autorstwa duetu fotografów Mert & Marcus, widzimy queerowe postacie owładnięte ekstatycznym tańcem. Bo jak mówi projektant: – Moje Hollywood jest na ulicach.

Dyrektor kreatywny: Alessandro Michele
Dyrektor artystyczny: Christopher Simmonds
Zdjęcia: Mert Alas and Marcus Piggott
Reżyseria: Mert Alas and Marcus Piggott
Występują: Beanie Feldstein, Deng Lun, Jared Leto, JJ Lee, Liu Wen, Miley Cyrus and Snoop Dogg 

Muzyka:
„Venus In Furs” – Album Version (Mono)
Artist: The Velvet Underground
Music & Lyrics by Lou Reed
© 1967 EMI Publishing Italia Srl on behalf of Oakfield Avenue Music LTD
(P) 1967 UMG Recordings, Inc.
Courtesy of Universal Music Italia Srl

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Kampania Gucci „Love Parade”
Proszę czekać..
Zamknij