Znaleziono 0 artykułów
21.02.2022

Kampania Gucci „Love Parade”

21.02.2022
Fot. Mert Alas and Marcus Piggott

Dyrektor kreatywny domu Gucci, Alessandro Michele, kontynuuje podróż po świecie ekstrawagancji i przepychu złotej ery kina. W kampanii „Love Parade: As the dream begins, we are inside”, ponownie przenosi nas na Hollywood Boulevard w Los Angeles, gdzie królują wolność, dzikość i nieskrępowana fantazja. 

2 listopada 2021 po Hollywood Boulevard w Los Angeles przeszedł korowód majestatycznych postaci. Przepych łączył się z ekstrawagancją. Królowały neonowe barwy, koronki, kaskady atłasu. Czas się na chwilę zatrzymał, a widownia przeniosła się do świata niczym ze złotej ery Hollywood.

 

– Pomyślałem o mamie, która wychowała mnie na gorliwego czciciela piękna. O darze marzenia, bez którego nie mogę się obejść. O aurze kina, która tworzy mitologie. Dlatego właśnie wybrałem Hollywood Boulevard, gdzie zaprezentowałem kolekcję „Love Parade” – mówi Alessandro Michele. 

Mama kreatora pracowała jako asystentka we włoskiej firmie produkującej filmy. To właśnie ona zaraziła Alessandro miłością do kina. Pobudziła jego fantazję i wyobraźnię. Jej opowieści o historii kinematografii, gwiazdach i ikonach wielkiego ekranu zainspirowały projektanta do stworzenia kolekcji „Love Parade” na wiosnę-lato 2022. 

Hollywoodzką estetykę Michele kontynuuje w kampanii „Love Parade: As the dream begins, we are inside”. Przy stołach, niczym bogowie olimpijscy, zasiadają Beanie Feldstein, Deng Lun, Jared Leto, Jungjae Lee, Liu Wen, Miley Cyrus i Snoop Dogg. Artyści dają się ponieść, uczta przechodzi w wyzwalający taniec, niemal jak ten rytualny z Dionizji. Gdzie jest ciało, a gdzie materiał? Zacierają się przestrzenie między skórą, tkaniną, kadrem i ruchem. Na zdjęciach autorstwa duetu fotografów Mert & Marcus, widzimy queerowe postacie owładnięte ekstatycznym tańcem. Bo jak mówi projektant: – Moje Hollywood jest na ulicach.

Dyrektor kreatywny: Alessandro Michele
Dyrektor artystyczny: Christopher Simmonds
Zdjęcia: Mert Alas and Marcus Piggott
Reżyseria: Mert Alas and Marcus Piggott
Występują: Beanie Feldstein, Deng Lun, Jared Leto, JJ Lee, Liu Wen, Miley Cyrus and Snoop Dogg 

Muzyka:
„Venus In Furs” – Album Version (Mono)
Artist: The Velvet Underground
Music & Lyrics by Lou Reed
© 1967 EMI Publishing Italia Srl on behalf of Oakfield Avenue Music LTD
(P) 1967 UMG Recordings, Inc.
Courtesy of Universal Music Italia Srl

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij