Znaleziono 0 artykułów
12.04.2024

Kolekcja artysty Maurycego Gomulickiego dla marki Hogai

12.04.2024
Maurycy Gomulicki (Fot. Agata Wrońska)

Kolekcja Hogai x Maurycy Gomulicki to gratka dla fanów kreatywnego designu. Te dzieła sztuki użytkowej udoskonalą każde wnętrze.

Malarz, rzeźbiarz, fotograf Maurycy Gomulicki to polski artysta, który swoimi pracami komentuje popkulturę. Interesują go te elementy, które po przeniesieniu w inne obszary kulturowe nabierają nowych znaczeń. Jego sztuka kwestionuje konwencjonalne założenia na temat rzeczywistości.

Abstrakcyjna sztuka użytkowa

Hogai to polska marka, której celem jest budowanie inspirujących przestrzeni – jej projekty są pełne kolorów i cechują się ciekawym wzornictwem. Projekty zostały zainspirowane wizualnymi światami filmów Wesa Andersona i Pedra Almodovara, pełnymi wyrazistych form i ciekawych kolorów.

Połączenie tych światów zrodziło kolekcję op-artowych koców i narzut. Tekstylia łączą charakterystyczne dla Hogai rzemiosło i kreatywność Gomulickiego. Wszystkie tekstylia zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce, z najwyższej jakości materiałów. – Spotkanie wizji artystycznej i użytkowego charakteru tekstyliów jest dla mnie fascynującym doświadczeniem. Nasza kolekcja jest zbudowana na bazie wizualnych iluzji i beztroskich igraszek optycznych, które, jak mamy nadzieję, przyjemnie ożywią wnętrza, pobudzą wyobraźnię i pozwolą przekształcić łóżka i sofy w artefakty z krainy psychodelicznych fantazji – mówi Maurycy Gomulicki o kolekcji.

Kolekcja designu artysty Maurycego Gomulickiego dla marki Hogai (Fot. Materiały prasowe)

Kolekcja składa się z czterech dwustronnych koców oraz czterech narzut

Tekstylia są tkane z najwyższej jakości przędzy bawełnianej z dodatkiem akrylu. Narzuty są nowym produktem w portfolio marki, która pierwszy raz postawiła na materiały tkane żakardowo. – Maurycy Gomulicki to jedna z najciekawszych osobowości w sztuce współczesnej – jego wszechstronna twórczość ekscytuje, inspiruje, zachwyca. Zaproszenie Maurycego do współpracy było moim marzeniem – bardzo się cieszę, że je przyjął. Razem dajemy naszym klientom nie tylko komfort ciepłych puszystych koców i kunsztownych narzut, ale też wprowadzamy sztukę współczesną do kontekstu codziennego – mówi Patrycja Bruź-Soniewicka, założycielka i dyrektorka kreatywna Hogai.

Aleksandra Łukaszek
Proszę czekać..
Zamknij