Znaleziono 0 artykułów
17.05.2021

Sofia Sanchez de Betak o kolekcji dla Mango

17.05.2021
Fot. Nacho Alegre

Influencerka, projektantka i założycielka marki Chufy z Mango współpracuje od ponad czterech lat. W 2019 roku pojawiła się w sukience hiszpańskiej marki na gali MET. W sezonie wiosna-lato 2021 zaprojektowała dla Mango sześć letnich sukienek. Wszystkie uszyto z ekologicznych materiałów.

Motywem przewodnim kolekcji Sofii Sanchez de Betak dla Mango jest atmosfera śródziemnomorskich kurortów, w których argentyńska influencerka najchętniej spędza wakacje. Firma Mango powstała w Hiszpanii. To wystarczyło, by w głowach Sofii i projektantów marki błyskawicznie zrodził się pomysł na limitowaną linię sukienek. Są zwiewne, lekkie i kolorowe, a uszyte zostały w przeważającej mierze z materiałów pozyskanych z recyklingu.

Fot. Nacho Alegre

De Betak przeniosła na moodboard wspomnienia z ulubionych miejsc oraz inspiracje wakacyjną garderobą ich mieszkańców i turystów. – Na początku powstały wzory, w kolejnych dwóch miesiącach dopracowaliśmy fasony i detale – mówi Sofia.

Fot. Nacho Alegre

Sukienki Sofii – luźne i niezobowiązujące – są „easy-to-wear”. Uszyto je z przewiewnych tkanin i wyposażono w kobiece detale – wiązania na plecach, skośne rękawy i marszczenia. Jak mówi de Betak, myślała o tym, czego oczekuje od letniej sukienki idealnej. – Chciałam stworzyć rzeczy wygodne, ale wyraziste – tłumaczy. – Lubię nosić rzeczy, które mogą towarzyszyć mi podczas wielu okazji, od lunchu z przyjaciółmi, przez piknik nad morzem, aż po elegancką kolację zwieńczoną imprezą. Lubię luźne fasony – są zmysłowe, ale nie przesadnie sexy. Jej ulubiony model z kolekcji? Koralowa sukienka na ramiączkach. Jak mówi, będzie nosić ją narzuconą na bikini i w połączeniu z sandałkami na płaskiej podeszwie.

Fot. Nacho Alegre

Kolekcja dla Mango nie jest pierwszą przygodą Sofii z projektowaniem. Z sukcesami prowadzi autorską markę Chufy, w której daje upust miłości do podróży. I choć szczególne miejsce w jej sercu zajmują Majorka i Amalfi, marzy, by odwiedzić nieco bardziej egzotyczne miejsca. Na jej liście marzeń znalazły się Indonezja, Nowa Gwinea i Namibia. Tam odnajdzie kolejne inspiracje.

Fot. Nacho Alegre

Kolekcja Chufy x Mango dostępna jest w wybranych salonach marki oraz na mango.com.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij