Znaleziono 0 artykułów
18.06.2020

Kristen Stewart wcieli się w księżną Dianę

18.06.2020
Kristen Stewart (Fot. Getty Images)

Aktorka, znana z roli Belli w „Zmierzchu”, zagra księżną Dianę w filmie Pabla Larraina. Film opowie o dniach, kiedy Diana postanowiła odejść od księcia Karola. Zdjęcia ruszą na początku roku.

"Spencer” osadzony będzie na początku lat 90. i opowie o trzech dniach z życia Lady Di. Historia skupi się na świątecznym pobycie Windsorów w rezydencji Sandringham, kiedy Diana zdecydowała się zostawić księcia Karola. 

Lady Diana (Fot. Getty Images)

Film wyreżyseruje Pablo Larrain znany z nominowanego do Oscara filmu „Jackie”, gdzie sportretował Pierwszą Damę po zamachu na prezydenta Kennedy’ego. Scenariusz napisał Steven Knight („Peaky Blinders”). Zdjęcia do filmu ruszą na początku 2021 roku, a za produkcję odpowiedzą reżyser z bratem, Juanem de Dios Larrainem, Jonas Dornbach, Janine Jackowski, i Paul Webster.

Kim jest Kristen Stewart

Rozgłos Kristen Stewart przyniosła rola nieśmiałej Belli Swan w sadze „Zmierzch”. Wcieliła się również w gitarzystkę Joan Jett w filmie biograficznym „The Runaways: Prawdziwa Historia”. Współpracuje także na stałe z domem mody Chanel.

Z czasem aktorka udowodniła, że ma odwagę być sobą w każdych okolicznościach. Zasłużyła nie tylko na miano ikony stylu, ale także bohaterki środowiska LGBTQ+ i wszechstronnej artystki. Najlepsze role zagrała u Oliviera Assayasa w „Sils Maria” i „Personal Shopper”, a niedawno wcieliła się w postać Jean Seberg i Sabiny Wilson w „Aniołkach Charliego”. 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij