Znaleziono 0 artykułów
06.02.2022

Królowa Elżbieta II o przyszłym tytule księżnej Kamili

06.02.2022
Królowa Elżbieta II i księżna Kornwalii (Fot. Getty Images)

6 lutego 2022 roku Elżbieta II obchodzi platynowy jubileusz wstąpienia na tron. Tym samym jest najdłużej panującym monarchą w brytyjskiej historii. Mimo że oficjalne uroczystości odbędą się dopiero w czerwcu, dzień przed rocznicą królowa wydała oświadczenie, w którym podziękowała poddanym i opowiedziała o przyszłości królestwa.

Dzień przed 70. rocznicą wstąpienia na tron królowa Elżbieta II wydała oświadczenie, w którym odniosła się do swojego platynowego jubileuszu oraz przyszłości brytyjskiej monarchii. Królowa podziękowała za lojalność, oddanie i ciepłe uczucia, którymi darzą ją poddani. Podkreśliła również, że ma nadzieję, iż książę Karol i jego żona otrzymają w przyszłości podobne wsparcie: „Jest moim szczerym życzeniem, że kiedy nadejdzie czas, Camilla będzie kontynuować swoją lojalną służbę i będzie znana jako »królowa małżonka«”.

Zmiana stanowiska królowej odnośnie do tytułu księżnej Kornwalii jest dość dużym zaskoczeniem. Burzliwa historia Karola i Camilli przez lata była pożywką dla brytyjskich tabloidów i miała ogromny wpływ na wizerunek rodziny królewskiej. 

Para pobrała się w 2005 roku na zamku Windsor. Camilla otrzymała wtedy tytuł księżnej Kornwalii. Po ślubie zdecydowano, że gdy Karol zostanie królem, będzie jej przysługiwać, wbrew oficjalnej tradycji, jedynie tytuł „księżnej małżonki”. Zmiana stanowiska królowej ugruntowała pozycję Camilli w rodzinie królewskiej.

Rzecznik Clarence House, rezydencji Karola i Camilli, oświadczył, że są oni „wzruszeni i uhonorowani” słowami królowej. Elżbieta II zapewniła jednak poddanych, że nigdzie się nie wybiera i będzie dalej im służyć całym sercem.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij