Znaleziono 0 artykułów
02.06.2023

Księżna Kate w sukni Eliego Saaba na ślubie w Jordanii

02.06.2023
Księżna Kate w jasnoróżowej sukni Eliego Saaba na ślubie w Jordanii (Fot. AFP/East News)

Księżna Kate na ślub następcy jordańskiego tronu Husajna ibn al-Abdullaha z Rajwą Al Saif założyła suknię Eliego Saaba. Kreacja libańskiego projektanta została uznana za jedną z najbardziej zjawiskowych podczas tej uroczystości.

Ceremonia ślubna księcia Jordanii z Rajwą Al Saif odbyła się 1 czerwca w Pałacu Zahran w Ammanie w Jordanii. Na uroczystości, w której wzięło udział 1700 gości, nie zabrakło również przedstawicieli dworów królewskich, a wśród nich znaleźli się księżna Kate i książę William. Wydarzenie celebrował cały kraj – ulice Jordanii zostały z tej okazji ozdobione licznymi dekoracjami ślubnymi.

Księżna Walii założyła na ten ślub jasnoróżową suknię maksi Eliego Saaba. Kreacja ze stójką, zasłoniętym dekoltem, ozdobiona haftem oraz koronkowymi wstawkami, została uzupełniona dużymi kolczykami oraz złotą kopertówką. Stylizację Kate Middleton uznano za jedną z najbardziej zjawiskowych na weselu, ten strój jest też kolejnym dowodem, że księżna niezmiennie pozostaje uosobieniem ponadczasowej elegancji i szyku.

Księżna Kate na okazje takie jak śluby czy oficjalne duże przyjęcia, często wybiera kreacje domu mody Alexander McQueen. Tym razem postawiła na sukienkę libańskiego projektanta, a pamiętając o tym, by wspierać zrównoważone podejście do mody, wybrała projekt z archiwalnej kolekcji, na jesień-zimę 2017. Suknia stała się nie tylko jedną z najciekawszych kreacji podczas jordańskiego ślubu, ale też jedną z najbardziej swobodnych stylizacji księżnej Kate wśród jej licznych ślubnych strojów.

Brytyjska rodzina królewska od lat związana jest z Jordanią. Następca tronu Husajn gościł księcia Williama podczas jego wizyty w Jordanii 2018 roku. Gdy w 2019 roku jordańska księżniczka Haya uciekła do Wielkiej Brytanii z dwójką dzieci, zamieszkała w Kensington, niedaleko posiadłości księcia Williama i księżnej Kate.

Kate mieszkała w Jordanii jako dziecko, z powodu pracy jej ojca. A jako księżna, razem z dziećmi i mężem, spędzała tam wakacje.

Julia Goljan
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Księżna Kate w sukni Eliego Saaba na ślubie w Jordanii
Proszę czekać..
Zamknij