Znaleziono 0 artykułów
05.07.2023

Księżna Kate w miętowej marynarce niczym Lady Di

05.07.2023
Księżna Kate w miętowej marynarce na Wimbledonie niczym Lady Di (Fot. Getty Images)

Podczas Wimbledonu bacznie obserwowane są nie tylko rozgrywki na korcie, lecz także stylizacje przybyłych na wydarzenia gości. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje brytyjska rodzina królewska, która od lat nie opuszcza turnieju Wielkiego Szlema. Tym razem księżna Kate pojawiła się w miętowej marynarce.

Księżna Kate pojawiła się na Wimbledonie w marynarce inspirowanej stylizacją księżnej Diany

Turniej tenisowy Wimbledon rozpoczął się 3 lipca i potrwa do 17 lipca, dlatego z pewnością jeszcze nie raz będziemy mogli oglądać zachwycające stylizacje księżnej Kate na trybunach. Kiedy żona księcia Williama przybyła na tegoroczny Wimbledon po raz pierwszy, wybrała miętowo-biały look, w którym główne skrzypce odgrywała marynarka w odcieniu jasnej zieleni z białymi klapami i guzikami projektu domu mody Balmain. Do tego członkini brytyjskiej rodziny królewskiej dopasowała idealną na tę okazję plisowaną spódnicę midi oraz białe szpilki. Stylizację uzupełniła biżuterią – wiszącymi kolczykami z perłami oraz złotą bransoletką. Księżna zasiadła w loży królewskiej tuż obok tenisisty Rogera Federera i jego żony.

Księżna Kate na turnieju Wimbledon 2023 (Fot. Getty Images)

Fani rodziny królewskiej od razu dopatrzyli się w tej stylizacji inspiracji stylem księżnej Diany, która bardzo podobny strój miała na sobie podczas uroczystości Trooping the Colour w 1988 roku. Wówczas w zielonej marynarce księżna Diana również miała białe klapy. Do projektu Catherine Walker założyła dopasowany do stylizacji kapelusz, a całość również uzupełniały perłowe kolczyki i efektowny perłowy choker.

Stylizacje, którymi Kate Middleton składa hołd księżnej Dianie, matce księcia Williama

Zarówno księżną Kate, jak i księżną Dianę łączy sympatia opinii publicznej. Fani rodziny królewskiej uwielbiają też dopatrywać się podobieństw w obu kobietach. Najłatwiejszym i najbardziej efektownym sposobem ku temu jest doszukiwanie się inspiracji stylem księżnej Diany w garderobie jej synowej.

Księżna Diana podczas uroczystości Trooping of the colour w 1988 roku (Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images)

Sama księżna Kate swoimi modowymi wyborami wielokrotnie składała hołd zmarłej księżnej Walii. Zestawy nawiązujące do stylu matki księcia Williama wybiera na oficjalne uroczystości, formalne spotkania, królewskie podróże czy gale. Inspiruje się, jak na przyszłą królową przystało, z ogromnym wyczuciem i klasą. Odnosi się to zarówno do stylizacji w jednym z ulubionych kolorów księżnej Diany – kobalcie, który równie chętnie wybiera Kate, jak i wzorów, w których widywano Lady Di. Z pewnością można wśród nich wyróżnić groszki, w których często występuje księżna Walii, wybierając m.in. sukienki o ulubionym, koszulowym fasonie. Obie księżne miały zarówno podobny styl, jak i sylwetki, dlatego ich wybory często się pokrywają , co jest tylko dowodem na to, jak ponadczasowych i trafionych wyborów modowych dokonywała księżna Diana. Jednym z przykładów może być płaszcz Catherine Walker noszony przez Kate w 2022 roku oraz niemal identyczny płaszcz, w którym księżna Diana pojawiła się w 1984 roku. Innym przykładem jest wspomniana zielona marynarka w stylu lat 80., którą księżna Kate nosiła podczas drugiego dnia Wimbledonu w 2023 roku.

Ewelina Kołodziej
Proszę czekać..
Zamknij