Znaleziono 0 artykułów
25.12.2023

Księżna Kate zachwyciła w kobaltowym płaszczu podczas bożonarodzeniowego spaceru

25.12.2023
(Fot. Getty Images)

Jak co roku, brytyjska rodzina królewska święta spędza w rezydencji Sandringham w hrabstwie Norfolk. W bożonarodzeniowy poniedziałek księżna i książę Walii razem z dziećmi dołączyli do króla Karola III oraz królowej Kamili, by wziąć udział w uroczystym przemarszu do kościoła św. Marii Magdaleny i w porannym nabożeństwie. Księżna Kate zachwyciła stylizacją w kobalcie, a księżniczka Charlotte – w zieleni, w niemal identycznym odcieniu do tej, którą dokładnie rok temu nosiła jej mama.

Mimo że Sandringham House należy do brytyjskiej rodziny królewskiej od 1862 roku (malowniczy pałac z otaczającymi go 250 hektarami ziemi kupiła królowa Wiktoria na prośbę późniejszego króla, Edwarda VII), tradycja spędzania w tym miejscu Bożego Narodzenia nie sięga wcale daleko. Od dzieciństwa do końca lat 80. XX wieku królowa Elżbieta II obchodziła święta w Windsorze. Preferowane miejsce zmieniła dopiero, gdy tamtejszy zamek musiał przejść całkowitą przebudowę. Od tego czasu to hrabstwo Norfolk uchodzi za miejsce bożonarodzeniowej celebracji, a uroczysty przemarsz rodziny królewskiej z rezydencji do pobliskiego kościoła św. Marii Magdaleny – okoliczny zwyczaj i wyczekiwaną atrakcję.

W szafie księżnej Kate. Podczas świątecznego przemarszu tradycyjne zielenie zastąpił kobalt

25 grudnia 2023 roku do spacerujących króla Karola III i królowej Kamilli dołączyli książę i księżna Walii wraz z dziećmi. Następca tronu, podobnie jak jego syn, książę Louis, wystąpił w nienagannym płaszczu z wełny w odcieniu głębokiego granatu. Książę George postawił na elegancki garnitur i wypasowane na błysk derby, a księżniczka Charlotte – charakterystyczny dwurzędowy płaszczyk z aksamitnym kołnierzykiem (ten sam model, w różnych odcieniach, nosi od pierwszych oficjalnych wyjść) w elektryzującym odcieniu khaki, niemal identycznym do tego, który równo rok temu nosiła jej mama.

(Fot. Getty Images)

Księżna połączyła płaszcz z zamszowymi botkami na słupku

Kate, chcąc wpasować się w tę rodzinną pocztówkę, zdecydowała się na kobalt. Niebieskie były zresztą nie tylko jej okrycie wierzchnie (z paskiem w talii, efektownym kołnierzem i masywnymi mankietami) oraz toczek z piórami, ale i dzianinowa sukienka, zamszowe botki na słupku oraz kopertówka. Księżna Kate wzbogaciła stylizację o brylantowe kolczyki z pasującym pod kolor szafirem.

Święta brytyjskiej rodziny królewskiej

Po nabożeństwie rodzina królewska wróci do Sandringham House na tradycyjny bożonarodzeniowy lunch składający się z pieczonego indyka, ziemniaków, farszu, żurawiny, sosów chlebowych i puddingu. Po uroczystym posiłku odbędzie się doroczne przemówienia monarchy, które emitowane jest w telewizji.

Zobacz także

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Księżna Kate zachwyciła w kobaltowym płaszczu podczas bożonarodzeniowego spaceru
Proszę czekać..
Zamknij