Znaleziono 0 artykułów
23.11.2022

Księżna Walii w tiarze królowej Elżbiety II

23.11.2022
Księżna Kate (Fot. Getty Images)

Król Karol III po raz pierwszy w nowej roli zorganizował przyjęcie w pałacu Buckingham. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć księżnej Walii. Na tę okazję Kate założyła ulubioną tiarę Elżbiety II, którą nosiła kiedyś także Lady Di. 

Kate Middleton uważana jest za jedną z najlepiej ubranych monarchiń na świecie. Serca Brytyjek skradła eleganckimi stylizacjami i idealnym wyczuciem zasad panujących na dworze. Księżna często inspiruje się Lady Di, która do dziś uważana jest za ikonę stylu.

Na uroczystym przyjęciu w pałacu Buckingham Kate po raz pierwszy gościła głowy państw jako księżna Walii. Na tę okazję wybrała suknię projektu Jenny Packham z obszytą cekinami peleryną. Stylizację uzupełniła biżuterią z pereł i atłasową kopertówką. Największą uwagę przykuwała tiara Lover’s Knot.

Księżna Kate (Fot. Getty Images)

Biżuteria z diamentów i pereł osadzonych w złocie została wykonana w 1913 roku dla królowej Marii. Później tiara należała do Elżbiety II, która chętnie pożyczała ją synowej, księżnej Dianie. Gdy Kate Middleton poślubiła księcia Williama w 2011 roku – 14 lat po śmierci lady Di – królowa przekazała jej tiarę. Od tego czasu Kate nosi ją podczas najważniejszych wydarzeń. Po raz pierwszy założyła ją w grudniu 2015 roku na coroczne przyjęcie dyplomatyczne organizowane przez Elżbietę II w pałacu Buckingham. W ozdobie widziana była także w 2017 roku na bankiecie państwowym dla króla i królowej Hiszpanii, a także dwa lata później na spotkaniu dyplomatycznym.

 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij