Znaleziono 0 artykułów
19.12.2021

Wnętrza luksusowego domu Lady Gagi

19.12.2021
Lady Gaga (Fot. Getty Images)

W rodzinnym domu Guccich panował przepych. W końcu Patrizia Reggiani na same orchidee potrafiła przepuścić ponad 45 tysięcy dolarów miesięcznie. A jak wygląda House of Gaga? Zaglądamy do hollywoodzkiej willi, którą aktorka i wokalistka pod koniec listopada sprzedała córce króla rock’n’rolla, Micka Jaggera i Jerry Hall, Elizabeth „Lizzy” Jagger.

W latach 70. lider zespołu „The Mothers of Invention” Frank Zappa kupił bajeczny kompleks budynków w Hollywood Hills. Za rezydencję z 1939 roku zapłacił wówczas 75 tys. dolarów. Mieszkał tam przez następne dwie dekady. Po jego odejściu w 1993 roku właścicielką posiadłości została wdowa po muzyku, Gail. Na krótko przed śmiercią, w 2015 roku sprzedała dom Lady Gadze za prawie 5,3 miliona dolarów.

Na działce liczącej pół akra znajdują się dwa domy dla personelu oraz budynek główny o powierzchni 630 mkw, siedmiu sypialniach i sześciu łazienkach. Eleganckie wnętrza w przeważającej części zostały wykończone posadzkami ze szmaragdowo-białego marmuru ułożonego w szachownicę, politurowanymi meblami z mahoniu i pozłacaną sztukaterią. Jak z apartamentu Patrizii Reggiani. W szklarni znalazło się nawet miejsce dla storczyków. Ale są także eklektyczne, jeśli nie ekscentryczne pokoje. W tym wytapetowany tkaniną we florystyczne wzory jak z filmu Wesa Andersona i z wykuszem o miętowo-turkusowych okiennicach.

Studiu muzycznemu w piwnicy bliżej do pokoju zbuntowanego nastolatka. Choć to już estetyczne wpływy Zappy. Gaga zostawiła pomieszczenie w niemal niezmienionej formie. Do dziś widnieją w nim portrety i pamiątki po zmarłym muzyku, a także jego stara płyta rezonansowa. W rezydencji jest też dwupiętrowa galeria sztuki, weranda ze stołem do ping ponga, kort tenisowy na dachu i basen w cieniu drzew. Ale i płot ogradzający posiadłość zasługuje na uwagę. Kamienny mur został wzniesiony z cegieł, obłupanych piaskowców i wapieni, fragmentów szklanych butelek oraz pojedynczych luksferów. Z kolei drzwi i iluminatory to fragmenty zabytkowej łodzi podwodnej.

Pod koniec października posiadłość wystawiono na sprzedaż. Nową właścicielką willi w Hollywood Hills została Lizzy Jagger, modelka, aktywistka, córka Micka Jaggera i Jerry Hall. Zgodnie z danymi platformy „Dirt”, Elizabeth nabyła dom za 6,25 miliona dolarów. Gaga ma do dyspozycji jeszcze pałacową rezydencję w Malibu, za którą w 2014 roku zapłaciła 22,5 miliona dolarów. A skoro to w studiu Zappy nazywanym „Utility Muffin Research Kitchen”, nagrała większość albumu „Chromatica” z 2020 roku, wygląda na to, że wraz ze zmianą adresu szuka nowych inspiracji.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij