Znaleziono 0 artykułów
01.04.2023

Lasagna soup: Klasyczny przepis w nowej odsłonie

01.04.2023
(Fot. @global.appetite)

Wiralowy przepis Danny’ego Freemana na lasagna soup w najróżniejszych odsłonach obejrzano już ponad 100 milionów razy. Wyjaśniamy fenomen lasagna soup i podpowiadamy, jak przygotować danie w domu.

Gdy hashtag #lasagnasoup zaczął zyskiwać na popularności na TikToku, Włosi na całym świecie wydali zbiorowy okrzyk niedowierzania. Przecież to samo aromatyczne danie serwowała im już w dzieciństwie ukochana nonna. Ten sam przepis pod różnymi nazwami można znaleźć w wielu restauracjach. Jak zatem lasagna soup stała się tiktokowym fenomenem?

@dannylovespasta I’ve officially peaked now that SZA asked for my recipe. It’s all downhill from here. #lasagnasoup #lasagna #pastarecipe #sza ♬ Kill Bill - SZA

Wszystko zaczęło się od wiralowego wideo opublikowanego przez Danny’ego Freemana (@dannylovespasta), autora książek kulinarnych i blogera kulinarnego. Lasagna soup w jego wydaniu składała się z kilku ogólnodostępnych składników, w tym mielonej wołowiny, sosu marinara, bulionu, śmietany i połamanego makaronu lasagna oraz porcji parmezanu i świeżej bazylii. To wszystko wrzucamy do jednego garnka lub głębszego rondelka i gotowe. #Lasagnasoup doczekał się już tysięcy filmów z najróżniejszymi wariacjami na temat przepisu Freemana, także w wegańskich wersjach.

@dannylovespasta

Vegetarian Lasagna Soup is here! Recipe: 1. Saute 1 onion, 1 cup carrots, 1 cup celery in olive oil. Add 2 cloves crushed garlic, salt, pepper, 1 tsp Italian seasonings, 1 tsp chili flakes. 2. Add 2 tbsp tomato paste and 28 ounces crushed tomatoes. Let cook for 20 minutes. Then add 1 diced zucchini, 3 1/2 cups veggie broth, 1/2 cup heavy cream, and 1/2 box broken lasagna noodles. 3. Cook until noodles are tender, then add 1 cup spinach, chopped, 1/2 cup parmesan, 1 cup mozzarella, 1/4 cup basil.

♬ original sound - Danny Loves Pasta

O klucz do sukcesu dania zapytałam Małgorzatę Mintę, dziennikarkę kulinarną i ekspertkę od prostych, pysznych i pięknych przepisów: – Mamy tu do czynienia z popularnym mechanizmem. Bierzemy coś znanego i lubianego, bo kto nie lubi lasagne z jej chrupiącymi brzegami, ciągnącym serem i pełnym umami nadzieniem, i nieco przerabiamy, tworząc nowe, ale jednak bliskie nam danie. Mam nadzieję, że tiktokowy przepis przypomni też o klasycznym przepisie na lasagne, który jest równie prosty i pyszny, co jego wiralowy odpowiednik.

Oto kilka wariacji na temat popularnego przepisu:

Z dużą ilością mozzarelli

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @global.appetite

W wersji bianca

W pikantnym wydaniu

@alltypesofbowls Recipe is in link in bio #pastatiktok #fallvibes #soupseason #spicylasagnasoup #fyp #souptok #pastatok ♬ This Autumn - Nat King Cole

…i jeden przepis na klasyczną lasagne dla równowagi. Smacznego!

@createaplatewithdina The BEST LASAGNA recipe! 📝recipe in the comments 🤗#lasagna #lasagnarecipe #foryoupage #easyrecipe #dinnerrecipe #dinnerwithme #cookingathome #FoodTikTok #MessFreeHero #GenshinTeleport #PartyWithVMAs ♬ Good Vibes (Instrumental) - Ellen Once Again
Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij