Znaleziono 0 artykułów
22.06.2023

Skarpetki noszone do sandałów najbardziej zaskakującym trendem lata

22.06.2023
(Fot. Getty Images)

W kalejdoskopie kontrowersyjnych trendów skarpetki noszone do sandałów pojawiają się od lat. Zwolennicy tego zestawienia przekonują o jego wygodzie i niezawodności. Przeciwnikom wystarczyły argumenty natury estetycznej. Ale szala zwycięstwa zaczyna się przechylać na stronę tych pierwszych, bo projektanci i gwiazdy coraz częściej sięgają po ekscentryczne zestawienie.

Na Wikipedii, jak w internetowej alei sław, swoje zakładki mają projektanci, którzy odmieniają branżę, i projekty, które rewolucjonizują modę. Jest tam więc uznawana za prekursorkę noszenia spodni Coco Chanel oraz małej czarnej Audrey Hepburn ze „Śniadania u Tiffanyego”. Cesarz mody prêt-à-porter Yves Saint Laurent i najdroższa w historii suknia pierwotnie należąca do Marilyn Monroe. Są obcasy, krótka historia spódniczki mini, a także – cytując wirtualną encyklopedię – uważane do niedawna za „modowe faux pas” zestawienie sandałów i skarpet. Do niedawna, bo znany jeszcze w starożytnym Rzymie duet po latach wraca do łask.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

I choć skojarzenia z pieszymi wędrówkami, flanelą oraz szortami cargo nasuwają się same, sposobów, jak go stylizować poza turystycznymi trasami, szukajcie na pokazach. Zarówno męskich, jak i damskich.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Bawełniane skarpetki to najgorętszy dodatek lata 2023

Projektanci Vivetty opalizujące gladiatorki na platformach łączą z wyszywanymi kryształkami podkolanówkami w cukierkowym różu. W lookbookach Closed, Antik Batik czy Ami szyte z gęsto skręconych włókien i wzmocnione ściągaczem skarpety parują z licznymi wariacjami na temat sandałów rybaka lub grubo ciosanych rzymianek, a u Proenzy Schouler stawiają na klasykę. Zaskakują napompowane do granic możliwości skórzane paski butów.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Czy za sprawą gwiazd noszenie skarpet do sandałów przestanie być modowym faux pas?

Spragnieni inspiracji mogą podejrzeć również stylizacje gwiazd. Gigi Hadid sandały idealne – stylizowane na turystyczne i upstrzone kontrastującymi pastelami – znalazła w butikach marki Teva). A Hailey Bieber wiosną 2023 w kontrowersyjnym duecie zaprezentowała się już przynajmniej dwa razy. Zajrzeć warto też do szafy off-duty Jennifer Lawrence albo Davida Beckhama, który sandały i skarpety łączył na długo, zanim stało się to modne.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij