Znaleziono 0 artykułów
29.06.2018

Lato niejedno ma imię. Wakacyjna moda Chrabelskiej

29.06.2018
(fot. Sonia Szóstak)

Przebojowe projekty Justyny Chrabelskiej – kostiumy kąpielowe wykonane z bawełnianej dzianiny i dżinsowe komplety, a także sesja wizerunkowa całej kolekcji, która została zrealizowana na terenie Klubu Tenisowego Legia, sugerują, że projektantka w tym sezonie szukała inspiracji w przeszłości. Mimo tak wielu nawiązań do stylu retro kolekcja na lato 2018 ma się jednak sprawdzić przede wszystkim w całkiem współczesnym wielkim mieście. Bazująca zarówno na nowościach, jak i zaczerpniętych z poprzednich sezonów motywach, stanowi zbiór uniwersalnych i wyjątkowo łatwych do wystylizowania fasonów.

Justyna Chrabelska niejednokrotnie mówiła o tym, jak bardzo jej własny styl wpływa na projekty, które opuszczają jej pracownię. Tworząc ubrania dla kobiet, które w modzie w takim samym stopniu jak indywidualizm, cenią  pragmatyzm, projektuje uniwersaln i urzymane w stylu niewymuszonej elegancji fasony, które za każdym razem jednak okrasza przykuwającym uwagę detalem. Nie inaczej jest w przypadku kolekcji na tegoroczne lato. To przemyślany miks motywów charakterystycznych dla Chrabelskiej, oraz nowych elementów, nieobecnych w poprzednich sezonach. Projektantka po raz kolejny pokazała ubrania utrzymane w klimacie miejskiej nonszalancji, tym razem w wydaniu iście wakacyjnym.

Fot. Sonia Szóstak
Fot. Sonia Szóstak

Różnorodność fasonów i stylów stanowi odpowiedź na kapryśne i nieprzewidywalne polskie lato. Chrabelska zadbała o to, żeby wśród najnowszych propozycji znalazły się zarówno dzianinowe bluzy (po raz kolejny z falbankami), czy wodoodporne kangurki, ale także zwiewne sukienki z jedwabiu, krótkie dziewczęce topy, „opalacze” nawiązujące do stylu retro  oraz wykonane z bawełnianej dzianiny kostiumy, które można nosić zarówno na plażę, jak i na co dzień jako body lub top zestawiony z dżinsowymi szortami. To nie koniec nawiązań do minionych lat. Sesję wizerunkową nowej kolekcji zrealizowano na terenie warszawskich kortów KT Legia, jednego z najstarszych i najbardziej zasłużonych polskich klubów sportowych.

Fot. Sonia Szóstak
Fot. Sonia Szóstak

Podobnie jak w poprzednich sezonach, projektantka dużo uwagi poświęciła detalom – geometrycznym wycięciom na dżinsowym żakiecie i szortach, falbankom i kołnierzykom. Eksperymentuje też z paletą kolorystyczną – ze stonowanej na pierwszy rzut oka kolekcji co rusz przebijają intensywniejszy fiolet i granat. Zróżnicowane są także tkaniny. Jedwabny szyfon występuje obok dzianiny, ortalion obok dżinsu, nie zabrakło też skóry i elementów drewnianych, które w formie obręczy umieszczono na kostiumach kąpielowych.

Fot. Sonia Szóstak

Zdjęcia: Sonia Szóstak

Makijaż i włosy: Olga Nejbauer

Modelka: Antonina

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij