Znaleziono 0 artykułów
02.05.2020

#majowkazvogue: Oglądaj z nami spektakl „Berlin Alexanderplatz”

02.05.2020

Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści XX wieku w reżyserii Natalii Korczakowskiej, dyrektorki artystycznej STUDIO teatrgalerii. Inscenizację można oglądać dziś, 1 maja, od godziny 12:00 do końca dnia na Vogue.pl. 

„Berlin Alexanderplatz” to adaptacja powieści Alfreda Döblina o tym samym tytule, jednej z najgłośniejszych niemieckich powieści XX w. Jej bohaterem jest Franciszek Biberkopf, robotnik i kryminalista, który po wyjściu z więzienia postanawia zacząć wszystko od nowa. Żywy portret międzywojennego Berlina oraz niezwykła, modernistyczna forma powieści sprawiły, że Döblina porównywano do takich pisarzy, jak Fiodor Dostojewski czy James Joyce.

 Bardzo serdecznie zapraszam do podróży w świat szaleństwa i próby zachowania w nim normalności, nieba i piekła Döblina, zawartego w symbolicznych obrazach Berlina w czasie Wielkiej Depresji. Cytując Alfreda Döblina, „wszyscy potrzebujemy pocieszenia”. Wierzę, że można je znaleźć w tym spektaklu – powiedziała w rozmowie z Vogue.pl reżyserka.

Dodatkowo STUDIO teatrgaleria zaprasza o godz. 18.30 na swój profil na Facebooku na live streaming spotkania z twórcami spektaklu, w którym wezmą udział: Natalia Korczakowska, Halina Rasiakówna, Ewelina Żak, Anu Czerwiński (Anu Cze), Bartosz Porczyk, Robert Wasiewicz oraz Krzysztof Zarzecki. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Kwiatkowski.  

Życzymy udanego seansu!

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij