Znaleziono 0 artykułów
06.06.2023

Atelier Jolie stworzy kolekcję z Chloé

06.06.2023
Marka Angeliny Jolie Atelier Jolie podejmuje współpracę z Chloe / Getty Images

Na początku maja Angelina Jolie założyła autorską markę modową. Jej koncept opiera się na kreatywnej współpracy z uznanymi projektantami i domami mody oraz rzemieślnikami z całego świata. Pierwszą marką, z którą Atelier Jolie stworzy kapsułową kolekcję damską, będzie Chloé z dyrektorką kreatywną Gabrielą Hearst na czele.

Kapsułowa kolekcja Atelier Jolie i Chloé

W pierwszej kolekcji Atelier Jolie, która powstanie we współpracy z Chloé, znajdą się przede wszystkim stroje wieczorowe inspirowane garderobą samej Angeliny Jolie. Niektóre będą małymi dziełami sztuki wykonanymi przez rzemieślników zrzeszonych w stowarzyszeniu Fair Trade. Jolie i Hearst zaangażują przedsiębiorstwa społeczne prowadzone przez kobiety. Do produkcji kolekcji będą wykorzystywać materiały pozyskane ze zrównoważonych źródeł, w tym deadstocków, czy tkanin o mniejszym negatywnym wpływie na środowisko naturalne.

Angelina Jolie i Gabriela Hearst na czele Chloé ogłosiły współpracę za pośrednictwem Instagrama. Aktorka i projektantka pozują przy szkicach, konsultując projekty ze współpracowniczkami.

Odkąd Gabriela Hearst objęła stanowisko dyrektor kreatywnej Chloé w 2020 roku, zaczęła wprowadzać francuski dom mody na ścieżkę zrównoważonej mody (takimi zasadami kieruje się także w autorskiej marce). W 2021 roku francuski dom mody uzyskał certyfikat B Corp, co oznacza, że marka spełnia najwyższe standardy zweryfikowanej odpowiedzialności społecznej, wydajności i transparentności (od świadczeń pracowniczych, przez wspieranie fundacji i akcji charytatywnych, po sprawdzenie łańcucha dostaw i pochodzenia swoich materiałów). Proces certyfikacji jest dosyć długi i bardzo drobiazgowy, bo obejmuje kompleksową ocenę wpływu działalności firmy na klientów, pracowników, społeczność i środowisko w całym okresie jej funkcjonowania. – Niewiele luksusowych marek posiada certyfikat B Corp. Ważne było dla mnie, by współpracować z Chloé, jedną z pierwszych luksusowych marek, która go posiada – powiedziała o współpracy Angelina Jolie. – Dochód z tej współpracy zostanie przekazany krawcom i rzemieślnikom w Atelier Jolie – napisała w oświadczeniu aktorka.

Marka Angeliny Jolie ma wpisaną w statut dbałość o dobro pracowników i środowiska. Nic dziwnego, że pierwsza kolekcja Atelier Jolie powstanie właśnie z Chloé.

Wierzę w przesłanie Angeliny Jolie – powiedział projektantka Gabriela Hearst w oświadczeniu. – To sposób na podniesienie innych na duchu poprzez piękno odzieży. To dla mnie zaszczyt, że Chloé będzie pierwszym współpracownikiem Atelier Jolie.

Atelier Jolie: Zrównoważona marka modowa Angeliny Jolie

Amerykańska aktorka Angelina Jolie ogłosiła powstanie autorskiej marki na początku maja 2023 roku. Kolekcje marki będą powstawały we współpracy z uznanymi projektantami i domami mody, a także krawcami i rzemieślnikami z całego świata. Jako że Angelina Jolie słynie z działalności aktywistycznej, założony przez nią brand będzie działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Do produkcji kolekcji będą wykorzystywane wyłącznie resztki materiałów z kolekcji marek, z którymi współpracuje, czyli tzw. deadstocki, oraz materiały vintage.

Podkreślana będzie także praca każdej osoby zaangażowanej w tworzenie kolekcji – nie tylko projektantów, ale także krawców, krojczych, artystów tworzących wzory.

Zakładając Atelier Jolie, Angelina Jolie dołączyła do rosnącego grona gwiazd z własnymi markami modowymi lub kosmetycznymi. Zrównoważonym modelem biznesowym amerykańska aktorka zmienia jednak zasady gry.

Ewelina Kołodziej
Proszę czekać..
Zamknij