Znaleziono 0 artykułów
29.12.2018

Mauritius: kreolska serdeczność, nurkowanie z rekinami i golf

29.12.2018
Constance Prince Maurice Mauritius (Fot. Materiały prasowe)

Rajska wyspa o białych plażach i turkusowej wodzie skrywającej rafy koralowe kojarzy się z ideałem wakacji. Jednak Mauritius kryje w sobie o wiele więcej, niż tylko widoki jak z pocztówki. Oto osiem powodów, dla których wakacje 2019 warto spędzić właśnie tam, korzystając z gościnności sieci Constance Hotels & Resorts.

1. Małe jest piękne

Wyspa terytorialnie przynależy do Afryki i może pochwalić się najprężniej rozwijającą się gospodarką ze wszystkich państw kontynentu, jest też jednym z najbezpieczniejszych krajów świata. Mnogość kultur, przyjazność mieszkańców i powszechny język angielski i francuski dodatkowo sprawiają, że na Mauritiusie nie sposób poczuć się nieswojo. Dodatkowo wyspa jest tak mała, że można ją zwiedzić nawet podczas tygodniowych wakacji. Mauritius ma z północy na południe długość około 80 km i szerokość ze wschodu na zachód około 60 km, więc wszystko jest w zasięgu ręki – turystyczne miasteczka, lokalne targi, białe plaże i parki narodowe. Należy tylko uważać na drodze, bo ruch na Mauritiusie jest lewostronny.

Constance Belle Mare Plage Mauritius (Fot. Materiały prasowe)

2. Apetyczny miks kultur

Na styku kultur ferment jest zawsze najsmaczniejszy, nie inaczej jest w kuchni Mauritiusa. Odkryta przez Portugalczyków, skolonizowana przez Holendrów, a następnie przejęta kolejno przez Francuzów i Brytyjczyków wyspa przyjęła na dodatek kilka innych narodowości, m.in. Hindusów i Chińczyków. Fuzja intensywnych smaków, jakie cechują kuchnie poszczególnych narodów stworzyła niezwykły charakter kuchni Mauritiusa. Klimat wyspy gwarantuje dostęp do wspaniałych owoców, a położenie – do świeżych ryb i owoców morza. Co powstaje z takiego bogactwa? Grochowy naleśnik dholl puri z farszem z sosu curry i pikli, sos vindaye z rybą lub ośmiornicą i słodki pudding vermicelli z kardamonem i mlekiem skondensowanym. Ceny? Zachęcające do dokładek.

Klimat wyspy gwarantuje dostęp do wspaniałych owoców (Fot. Materiały prasowe)
La Barachois restauracja, Constance Prince Maurice Mauritius (Fot. Materiały prasowe)

3. Kultura kreolska

Kreole zamieszkują różne części świata, m.in. Antyle, Luizjanę czy właśnie Mauritius, a ich kuchnia wszędzie smakuje inaczej. Elementy wspólne to ryż, strączki, aromatyczne przyprawy i ryby czy owoce morza. W niezwykle eleganckim wydaniu można tej kuchni spróbować w Le Barachois w resorcie Constance Prince Maurice Mauritius, otoczonej przez lasy namorzynowe jedynej na wyspie pływającej restauracji. Resort może też pochwalić się nie tylko spektakularną ofertą gastronomiczną, lecz także imponującą piwniczką na wino, najbogatszą na całym Oceanie Indyjskim. Kto zatęskni za ulubionymi smakami, może skorzystać z jednej z siedmiu restauracji serwujących kuchnie świata, do których z dumą zaprasza resort Constance Belle Mare Plage Mauritius.

4. Cuda natury

To, co w Mauritiusie magnetyzuje mieszczucha najbardziej, to wybrzeża. Jednak centrum wyspy kryje moc urokliwych atrakcji. Rezerwat Siedmiu Kolorów Ziemi, czyli rozległe powulkaniczne wydmy mieniące się kolorami tęczy, czy wodospady Rochester i Le 7 Cascades, z których można skakać do wody, to tylko ich ułamek. Na wyspie żyją też olbrzymie żółwie, które można nakarmić zieleniną w parku La Vanille Nature Park. Z kolei w Parku Botanicznym w Pamplemousses można obejrzeć m.in. linie wodne o średnicy czterech metrów, które są w stanie utrzymać na swojej powierzchni dziecko.

Constance Belle Mare Plage Mauritius (Fot. Materiały prasowe)

5. Serdeczność w powietrzu

Wśród mieszkańców Mauritiusa przeważają Hindusi, żyją tu też ludzie pochodzenia kreolskiego, francuskiego i chińskiego. Wyznają kilka różnych religii, których świątynie w zgodzie stoją w miasteczkach – króluje hinduizm, islam i różne odmiany katolicyzmu, porozumiewają się przynajmniej czterema różnymi językami, w tym kreolskim, francuskim i angielskim. Mimo tysięcy turystów, którzy przylatują na wyspę, nie potrafią jeździć lewą stroną drogi i tłoczą się w miasteczkach, mieszkańcy Mauritiusa są pogodni, zadowoleni z życia, niezwykle uczynni i otwarci, a co najważniejsze - bezinteresowni. Może dlatego obsługa w resortach Constance Belle Mare Plage Mauritius i Constance Prince Maurice Mauritius jest tak ciepła, intuicyjna i gościnna. Nic tylko czerpać inspiracje!

Constance Belle Mare Plage Mauritius (Fot. Materiały prasowe)
Na wyspie czekają na goście atrakcje wodne (Fot. Materiały prasowe)

6. Golf z jeleniami

Wyjazd na wakacje często oznacza rezygnację ze sportowych postanowień. Ciało jakie jest, takie wyjdzie na plażę, a męczarnia na treningach to ostatnie, na co ma się ochotę na urlopie. Mauritius oferuje jednak dużo więcej możliwości dla miłośników sportu, niż tylko jogging czy pływanie. Można się tu na przykład nauczyć grać w golfa, lub poćwiczyć ten elegancki sport, do tego w niezwykłych warunkach – na jednym z pól golfowych resortu Constance Belle Mare Plage Mauritius przechadzają się jelenie azjatyckiej i rzadko spotykanej rasy Jawa, a na innym piłka może wpaść nie do dołka, a do… wulkanicznego krateru.

Pole golfowe przy resorcie Constance Belle Mare Plage Mauritius (Fot. Materiały prasowe)

7. Sporty wodne

Turkus tamtejszego oceanu dosłownie hipnotyzuje. Ale gdy już napatrzymy się na jego uroki, warto wskoczyć między fale. W zależności od plaży, na Mauritiusie można pływać, skakać i fruwać na niemal każdym rodzaju deski, żagla, nart czy łódki. Kto od wodnych sportów woli pływanie i nurkowanie, może obserwować dno morskie podczas wycieczek łódką, kajakiem wybrać się na wycieczkę po jaskiniach czy popluskać się z rekinami.

Na wyspie czekają na goście atrakcje wodne (Fot. Materiały prasowe)
Constance Prince Maurice Mauritius (Fot. Materiały prasowe)

8. Ekologia

Podczas gdy cały świat zmaga się z kryzysem ekologicznym, turystyka wydaje się tylko dokładać swoje trzy grosze do tego problemu. Tymczasem na Mauritiusie można spędzić rajskie wakacje, jednocześnie dbając o środowisko. Jak zwykle, chodzi o odpowiedni wybór. Hotele sieci Constance Hotels & Resorts jako jedyne takie obiekty na Mauritiusie mogą się pochwalić certyfikatem Green Globe Certification. To w branży turystycznej jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień, swoista etykieta zrównoważonej turystyki o zasięgu i szacunku międzynarodowym. Oznacza, że resorty Constance Belle Mare Plage Mauritius i Constance Prince Maurice Mauritius dbają o delikatny ekosystem wyspy, nie tylko zmniejszając ilość produkowanych odpadów i oszczędzając wodę, lecz także chroniąc gniazda żółwi, rehabilitując rafy koralowe i zalesiając wybrzeża. Mimo że lecąc na wakacje ciężko jest uniknąć śladu węglowego, dzięki dobrym wyborom można zmniejszyć negatywny impakt swoich działań na środowisko naturalne. Takim wyborem jest skorzystanie z gościnności sieci Constance Hotels & Resorts na Mauritiusie.

Constance Prince Maurice Mauritius (Fot. Materiały prasowe)

 

Katarzyna Stadejek
Proszę czekać..
Zamknij