Znaleziono 0 artykułów
03.05.2021

Wszystko, co musicie wiedzieć o MET Gali 2021

03.05.2021
Lady Gaga na Gali MET (Fot. Getty Images)

W nocy z 13 na 14 września 2021 roku odbędzie się „Super Bowl świata mody”. Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem uroczystości sprawdzamy, kto pojawi się na schodach Metropolitan Museum of Art, które z gwiazd wystąpią w roli prowadzących wydarzenie oraz gdzie będzie można obejrzeć transmisję z czerwonego dywanu. Oto wszystko, co wiemy o MET Gali 2021. 

Met Gala, oficjalnie nazywana Costume Institute Gala, przez ostatnie 74 lata odbywała się w gmachu nowojorskiego Museum of Art jako inauguracja nowej wystawy, którą zaproszeni goście mogli obejrzeć przedpremierowo. W 2020 roku zamknięto muzeum, a wydarzenie przeniesiono do strefy cyfrowej. Nadchodząca edycja powraca w tradycyjnej formie, w dodatku podwójnie.

Kiedy odbędzie się MET Gala 2021?

Termin tegorocznej gali został zmieniony z początku maja na 13 września, w nadziei, że do tego czasu większość Amerykanów otrzyma szczepionkę na COVID-19. Wydarzenie wyjątkowo nie wypada w pierwszy poniedziałek miesiąca, bo tego dnia (6 września) amerykanie obchodzą Święto Pracy, a „nawet Anna Wintour nie może zmienić daty federalnej celebracji”, jak twierdzi informator portalu „Six Page”. Natomiast już kilka miesięcy później MET Gala odbędzie się zgodnie z tradycją, 5 maja. Uroczystości zainaugurują dwuczęściową wystawę, która będzie dostępna przez prawie rok.

Prowadzący gali

W tym roku razem z Anną Wintour, Tomem Fordem i Adamem Mosserim galę będą współprowadzić: aktor Timothée Chalamet, artystka Billie Eilish, tenisistka Naomi Osaka oraz poetka Amanda Gorman, która wystąpiła podczas inauguracji Joego Bidena.

Jaki jest temat tegorocznej gali?

Tematem przewodnim Gali z 13 września jest "American Independence". Wystawa „In America: A Lexicon of Fashion” [„W Ameryce: Leksykon mody”], którą zainicjuje gala, ma zbadać współczesne kody amerykańskiej mody. Druga część wystawy, datowana na 5 maja 2022 roku, nosi tytuł „In America: An Anthology of Fashion” [„W Ameryce: Antologie mody”]. Będzie prezentować świat rodzimej mody przefiltrowany przez oko reżyserów. Wystawy potrwają do 5 września 2022 roku.

Gdzie obejrzeć transmisję i fotografie z wydarzenia?

O godzinie 17.30 czasu wschodniego (w Polsce 13 września, godzina 23.30) aktorka i wokalistka KeKe Palmer oraz aktorka Ilana Glazer w imieniu „Vogue’a” pojawią się w budynku Metropolitan Museum of Art. Duet przyjrzy się zjawiskowym kreacjom gości, a z niektórymi z nich przeprowadzi krótkie wywiady. Transmisja na żywo będzie dostępna na Vogue.com

A już nad ranem fotografie najpiękniejszych stylizacji znajdziecie na Vogue.pl

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij