Znaleziono 0 artykułów
04.05.2021

Bill i Melinda Gates rozwodzą się

04.05.2021
(Fot. Getty Images)

Po 27 latach małżeństwa Bill i Melinda Gates podjęli decyzję o rozstaniu. „Prosimy o danie naszej rodzinie prywatności” – napisali w oficjalnym oświadczeniu.

Wiadomość o rozstaniu miliardera i współzałożyciela Microsoftu Billa Gatesa oraz jego małżonki Melindy pojawiła się w mediach społecznościowych pary. Na prywatnych kontach na Twitterze małżonkowie opublikowali to samo oświadczenie, w którym poinformowali o rozwodzie i planach na przyszłość związanych, m.in. z prowadzeniem wspólnej fundacji.

Po długim namyśle i mnóstwie pracy włożonej w nasz związek podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu 27 lat wychowaliśmy trójkę niezwykłych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która działa na całym świecie i daje ludziom sposobność, by wiedli zdrowe i produktywne życie. Wciąż wierzymy w tę misję i będziemy współpracować w fundacji, ale nie uważamy, że możemy się dalej rozwijać jako para. Prosimy o przestrzeń i prywatność dla naszej rodziny” – napisali.

Wypowiedziała się także córka Gatesów, Jennifer. „Jak wielu z was pewnie słyszało, moi rodzice są w separacji. To był trudny okres dla całej naszej rodziny. Wciąż uczę się, jak najlepiej ich wspierać. Jestem wdzięczna za przestrzeń, w której mogę to robić” – napisała na Instagramie.

Bill i Melinda Gates poznali się pod koniec lat 80., gdy ona dołączyła do prowadzonej przez niego firmy Microsoft. W 1994 roku wzięli ślub, a sześć lat później założyli fundację walczącą z biedą, nierównościami społecznymi i chorobami.

Gatesowie posiadają wspólny majątek o wartości 130 miliardów dolarów, a także rezydencje warte 131 milionów dolarów. Szczegóły dotyczące podziału fortuny nie są na razie znane.   

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij