Znaleziono 0 artykułów
20.06.2023

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Barva marki Pani Jurek

20.06.2023
(Fot. 𝐄𝐫𝐧𝐞𝐬𝐭 𝐖𝐢𝐧𝐜𝐳𝐲𝐤 @wunderkamer.studio)

Limitowana edycja wazonów projektu Magdy Jurek, założycielki studia Pani Jurek, już zbiera najważniejsze branżowe nagrody. Nietypowe kształty i soczysta paleta kolorów w kolekcji Barva sprawiają, że jej dekoracje zasłużyły również na tytuł designerskiego must have tego lata i nie tylko.

Lampy Magdy Jurek, projektantki tworzącej na styku wzornictwa, rzemiosła i sztuki, założycielki studia Pani Jurek, już zapewniły sobie miejsce w historii współczesnego designu. Na pewno widzieliście je w najbardziej stylowych wnętrzach i butikach na całym świecie. Nic więc dziwnego, że gdy artystka postanowiła przetłumaczyć swoją estetykę na kolekcję wazonów, ta natychmiast stała się wakacyjnym bestsellerem.

Magda Jurek, założycielka studia Pani Jurek (Fot. 𝐄𝐫𝐧𝐞𝐬𝐭 𝐖𝐢𝐧𝐜𝐳𝐲𝐤 @wunderkamer.studio)

Nagrodzona w plebiscycie must have Łódź Design Festival kolekcja nosi nazwę Barva. W połączeniu z obłymi kształtami wazonów, soczysta paleta barw – rozpościerająca się między pastelowymi odcieniami i kontrastującymi gradientami – sprawia, że przestrzenne formy ciążą ku płaskiej kompozycji właściwe malarstwu. Barva przywodzi zresztą na myśl kubistyczne obrazy Sonii Delaunay.

Kolekcja powstała w limitowanych seriach kolorystycznych. W zakładzie rzemieślniczym każdy wazon poddano ręcznemu procesowi szkliwienia i angobowania, czyli metody barwienia z pomocą szlachetnej glinki. To dzięki niej projektantce udało się uzyskać tak nieoczywiste odcienie i gradienty.

(Fot. 𝐄𝐫𝐧𝐞𝐬𝐭 𝐖𝐢𝐧𝐜𝐳𝐲𝐤 @wunderkamer.studio)

– Moje projekty są osobiste, dojrzewają długo. Są splotem kilku wątków, które w odpowiednim momencie, pod wpływem jakiegoś impulsu, łączą się. Uwielbiam ukrywać znaczenia w przedmiotach, nawet jeśli są czytelne tylko dla mnie. Małe obsesje, wspomnienia i trwałe fascynacje przenikają się z codziennymi obserwacjami. To wspaniałe, że tak odległe zjawiska lub obserwacje spotykają się pod postacią przedmiotu – tłumaczy artystka.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij