Znaleziono 0 artykułów
26.08.2019

Najlepiej zarabiające gwiazdy Hollywood

26.08.2019
(Fot. Amy Sussman/Getty AFP/East News)

Na liście „Forbesa” pierwsze miejsce zajęli Dwayne Johnson (89 milionów dolarów) i Scarlett Johansson (56 milionów dolarów).

Jak co roku magazyn „Forbes” zaprezentował listę najlepiej zarabiających aktorek i aktorów w Hollywood. Pierwsze miejsce w męskim zestawieniu zajął Dwayne „The Rock” Johnson z kwotą 89 milionów dolarów. Wynik w dużej mierze zawdzięcza występowi w „Szybkich i wściekłych: Hobbs i Shaw”. W niespełna miesiąc od premiery film zarobił na całym świecie ponad 500 milionów dolarów.

Na kolejnych miejscach po sukcesie „Avengers: Koniec gry” uplasowali się Chris Hemsworth (76 milionów dolarów) oraz Robert Downey Jr. (66 milionów dolarów). W zestawieniu znalazł się również Bradley Cooper z 57 milionami dolarów. Swój dochód zawdzięcza w dużej mierze filmowi „Narodziny gwiazdy”, którego był producentem, reżyserem i główną  gwiazdą obok Lady Gagi. Zestawienie zamknął Will Smith z 35 milionami dolarów. 

Najlepiej zarabiającą aktorką drugi rok z rzędu została Scarlett Johansson. Aktorka zainkasowała 56 milionów dolarów za rolę Czarnej Wdowy w kolejnych produkcjach Marvela. We wspólnym zestawieniu Johansson zajęła dopiero ósme miejsce, a między aktorką a Johnsonem pozostaje ponad 30 milionów dolarów różnicy.  

Tuż za Johansson uplasowała się Sofia Vergara z 44 milionami dolarów. Kolejne dwa miejsca zajęły gwiazdy „Wielkich kłamstewek” — Reese Witherspoon (35 milionów dolarów) i Nicole Kidman (34 miliony dolarów). W zestawieniu po raz pierwszy znalazły się Margot Robbie i Elisabeth Moss. Gwiazda „Opowieści podręcznej” zarobiła 24 miliony dolarów, a odtwórczyni roli Sharon Tate w „Pewnego razu… w Hollywood” — 23 miliony dolarów.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij