Znaleziono 0 artykułów
06.11.2019

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe na 2020 rok

06.11.2019
Pierścionek z różowym diamentem Lady Gagi to jeden z najważniejszych trendów 2020 roku (Fot. Kevin Mazur/Getty Images)

Biały diament w kształcie łezki czy niebieski szafir? Obrączka platynowa czy wykonana z różowego złota? Jeden duży kamień czy kilka mniejszych? Choć wybór pierścionka zaręczynowego zależy od osobowości przyszłej panny młodej, garść inspiracji potrafi pomóc w wybraniu tego jedynego. Dla ułatwienia prezentujemy krótki przewodnik po najważniejszych trendach przyszłego roku.

Niech żyje kolor!

Pierścionek z kanarkowo-żółtym diamentem od TIffany & Co. ( Fot. materiały prasowe)

Do trendów wraca nie tylko cieszący się niesłabnącą popularnością kanarkowy żółty, ale również wszystkie odcienie błękitu, fioletu i różu, a dla tych, którzy lubią się wyróżniać – szlachetna czerń. Z tego powodu w kolejnym sezonie warto się rozejrzeć za kamieniami szlachetnymi – niebieskimi szafirami albo zielonymi szmaragdami.

La vie en rose

Pierścionek z obrączką z różowego złota od Diamond Nexus (Fot. materiały prasowe)

Temu, kto woli pozostać przy klasycznej palecie barw, ale chciałby dodać swoim pierścionkom odrobinę koloru, proponujemy obrączki z różowego złota. Ten delikatny metal zastąpił platynę i białe złoto, wiodące prym przez ostatnich kilka lat. Pierścionki w tym kolorze są nie tylko bardzo eleganckie, ale mają również praktyczny walor, bo dobrze się prezentują na wszystkich odcieniach skóry. 

Prostokąty i kwadraty

Pierścionek z tzw. emerald cut od Bvlgarii (Fot. materiały prasowe)

Na uwagę zasługują również motywy geometryczne, w szczególności te nawiązujące do stylu art déco. Nadchodzący sezon będzie należał do pierścionków z tzw. emerald cut, czyli prostokątnymi kamieniami. Kształt ten był niegdyś zarezerwowany dla szlifowanych szmaragdów, stąd jego nazwa. Pierścionki tego typu mają w sobie nutę elegancji retro – ich popularność zawdzięczamy takim ikonom jak Elizabeth Taylor i Grace Kelly. W 2020 roku warto zwrócić uwagę na współczesną interpretację pierścionka, w której kamień umieszczony jest poziomo, a nie pionowo, jak w klasycznej odsłonie. 

Pierścionek zaręczynowy księżnej Meghan z trzema diamentami (Fot. Christopher Furlong/Getty Images)

Powrót do przeszłości

Pierścionek z diamentem w kształcie łezki od Cartier (Fot. materiały prasowe)

Moda minionych dekad, a nawet stuleci, stale oddziałuje na współczesność, pozostając ważnym źródłem inspiracji. W tym sezonie na szczególną uwagę zasługuje epoka georgiańska (przełom XVIII i XIX wieku), której zawdzięczamy m.in. popularność uwielbianych przez gwiazdy diamentów w kształcie łezki, perłowe akcenty w biżuterii oraz tzw. pierścionki markizy, czyli te z owalnymi kamieniami.

More is more

Pierścionek z diamentami ułożonymi we wzór korony od Natalie Marie Jewerelly (Fot. materiały prasowe)

Przyszły sezon zachęca do odejścia od tradycyjnej (a nierzadko zachowawczej) formuły. Czas uruchomić wyobraźnię! W 2020 roku warto zwrócić uwagę na obrączki z wieloma kamieniami w najróżniejszych układach (szczególnie ciekawe wydają się te w kształcie korony lub te z diamentowym halo). Ta nowość, połączona z poszerzoną paletą kolorów, pozwoli bawić się formą. W jednym pierścionku łączy się bowiem kilka trendów.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij