Znaleziono 0 artykułów
12.12.2023

Zimą nawet supermodelka Cindy Crawford wybiera uggi

12.12.2023
Fot. Getty Images

Długo uchodziły za kontrowersyjne, teraz są jednymi z najpopularniejszych butów 2023 roku. Fankami słynnych „ugly shoes” są największe gwiazdy, a wsród nich także supermodelka Cindy Crawford.

Miękkie, ciepłe, wygodne – buty Ugg z owczej skóry to uosobienie komfortu. Żeby się o tym przekonać, skórzane botki wystarczy wsunąć na gołe nogi. Dzięki włosiu otulają stopę, izolują termicznie, a jednocześnie pozwalają skórze oddychać. I choć nie są to botki damskie nadające sylwetce smukłości – są jednymi z najpopularniejszych "ugly shoes" – ale współczesna popkultura zmieniła je w symbol wygody i bezpretensjonalności.

Ugg, czyli wygoda przede wszystkim

Uggi, tradycyjne obuwie popularne w Australii przed stu laty, zrobiły karierę w latach 60. XX w środowisku surferów, a następnie pobiły Stany Zjednoczone. Dziś są popularne na całym świecie, a gwiazdy takie jak Blake Lively, Gigi Hadid, czy Lily-Rose Depp uczyniły z nich swój stały element stylizacji. It-girls nauczyły nas nosić uggi na wszelkie możliwe sposoby, traktując je jako manifest indywidualizmu – nawet do biura.

Domowy, casualowy styl Cindy Crawford

Cindy Crawford, która opublikowała zdjęcie, jak odpoczywa na tarasie przy palenisku o zachodzie słońca, postawiła jednak na casualowy, domowy styl. Supermodelka zestawiła modne proste jeansy ze swetrem i brązowymi uggami, które potraktowała jak domowe kapcie.

W opublikowanym zdjęciu oznaczyła zresztą nie buty, ale sweter kalifornijskiej marki Dôen. Model Ely Henley, który Cindy Crawford ma na sobie, został stworzony z mieszanki wełny i włoskiego kaszmiru z odzysku.

Marta Szwarc
Proszę czekać..
Zamknij