Znaleziono 0 artykułów
02.05.2023

Nicole Kidman w sukni z kampanii perfum Chanel N°5 z 2004 roku

02.05.2023
(Fot. Getty Images)

Mimo pragnienia nowości w historii mody pojawiają się kreacje, które zasługują na więcej niż jeden moment. Jak pokazuje czerwony dywan MET Gali 2023, w dorobku Karla Lagerfelda takich projektów było przynajmniej kilka. W tym suknia Chanel z 1993 roku, w której na schodach Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku zaprezentowała się Margot Robbie, smoking Kristen Stewart z kolekcji Resort sprzed sześciu lat czy kreacja Nicole Kidman, którą Karl zaprojektował dla aktorki na potrzeby kampanii Chanel N°5 z 2004 roku.

Ponad 100-letnia kompozycja z wybijającymi się na pierwszy plan nutami róży, jaśminu i bergamotki jest nie do pomylenia. Podobnie, jak kreacja Nicole Kidman na tegorocznej MET Gali – od pierwszych sekund wiadome było, że nie oglądamy jej po raz pierwszy.

(Fot. Getty Images)

Historia sukni Nicole Kidman z MET Gali 2023

Na czerwonym dywanie aktorka złożyła osobisty hołd ku czci Karla Lagerfelda, którego artystyczny dorobek był tematem balu i towarzyszącej mu wystawy. Kidman pojawiła się bowiem w archiwalnej sukni francuskiego domu mody, która powstała specjalnie na potrzeby kampanii perfum Chanel N°5 w reżyserii Baza Luhrmanna. W trzyminutowej reklamie z 2004 roku Nicole wcielała się w hollywoodzką gwiazdę usiłującą uciec przed fotoreporterami.

I choć widowiskowy był każdy szczegół produkcji, w pamięć zapadła przede wszystkim słynna pudrowa suknia ozdobiona ponad trzema tysiącami srebrzystych cekinów. Obfitą spódnicę kreacji zwieńczono efektownym rozcięciem na froncie, rąbkiem z marabucich piór i czterometrowym trenem. Zakładając ją ponownie na MET Galę 2023, Kidman uzupełniła stylizację diamentowymi kolczykami Winston Cluster o gramaturze ponad 16 karatów oraz luźną fryzurą układającą się w swobodne fale spięte aksamitną wstążką.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij