Znaleziono 0 artykułów
13.08.2020

Noś, dziel się, podaj dalej

13.08.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Uwielbiana przez influencerki duńska marka stworzyła wypożyczalnię ubrań, by dać rzeczom nowe życie. Teraz można wypożyczyć także dżinsy z limitowanej linii „Love Letters” powstałej we współpracy z Levisem. W ramach cyklu „Zrównoważone czwartki” przyglądamy się tej wyjątkowej inicjatywie.

Nazwa kampanii kolekcji Ganni x Levi’s „Love Letters” nie jest przypadkowa. Przekazywanie sobie ubrań jest jak pisanie listów miłosnych do ważnej dla nas osoby. Do stworzenia ubrań z linii twórcy marki Ganni – Ditte i Nicolaj Reffstrup – własnoręcznie wybrali każdą parę kultowych „501” od Levisa, aby następnie przekształcić je w zupełnie nowe ubrania. Kolekcja, w całości stworzona z denimu pochodzącego z recyklingu, składa się z koszuli, spodni oraz sukienki koszulowej. Co więcej, wszystkie rzeczy zostały zaprojektowane tak, by można było nosić je na wiele sposobów. Marka wierzy, że dżins jest jak wino – szlachetnieje z wiekiem. Przez „Love Letters” Ganni i Levi’s dążą do zamknięcia obiegu. Dla obu marek to pierwsza linia, dostępna wyłącznie na wypożyczenie. Kolekcja została zaprojektowana tak, aby ubrania nosiło wiele osób, przekazywało je sobie, tym samym tworząc społeczność. Wspólnotę, którą łączy historia jednego ubrania. Całość inicjatywy zwieńczona jest wirtualnym doświadczeniem, które wykorzystuje technologię Near Field Communication. Tymczasowi właściciele jednym kliknięciem w aplikacji będą mogli przejrzeć historię danej rzeczy oraz to, przez jaką #GANNIGirl była noszona.

(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)

Jak to działa? 

Wypożyczanie ubrań to przyszłość branży odzieżowej. Ganni prowadzi serwis wypożyczania ubrań nie tylko dla nowej kolekcji „Love Letters”, lecz także dla autorskiej linii. Wystarczy zarejestrować się na stronie, wybrać swój rozmiar oraz termin. Cena uzależniona jest od długości okresu wypożyczenia. Jeśli ubranie nie pasuje, zwrotu można dokonać do czterech dni. Po upływie wykupionego okresu, ubranie należy zwrócić w oryginalnym opakowaniu wielokrotnego użytku. Wszystkie zwrócone ubrania są dokładnie sprawdzane oraz czyszczone przed ponownym wysłaniem. Cały proces jest przyjazny dla środowiska i spełnia wymogi „Nordic Swan” (certyfikat dla ekologicznych 

(Fot. Materiały prasowe)

 

Marta Grabowska
Proszę czekać..
Zamknij