Znaleziono 0 artykułów
20.02.2024

Zapach Néroli Plein Sud marki Guerlain działa jak pamiętnik z pustynnych podróży

20.02.2024
Fot. Materiały prasowe

Portfolio marki Guerlain powiększyło się o kolejną wodę perfumowaną. Néroli Plein Sud powstała z inspiracji podróżami pisarza Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Zapach marokańskiej pustyni skomponowano, łącząc świeżość neroli z korzenno-drzewnymi nutami.

Historia Guerlain sięga 1828 roku, gdy Pierre-François Pascal Guerlain postanowił zająć się perfumiarstwem. Jego zapachy szybko zyskały popularność wsród ówczesnej arystokracji, w kręgach dworskich i cesarskich. Od czasu powstania marki inspiracji szukano w naturze. Perfumiarze wielokrotnie udawali się w dalekie podróże, aby znaleźć wymarzony zapach.

Pamiętnik z pustynnych podróży

Nie inaczej było przy tworzeniu najnowszej kompozycji z kolekcji LArt & La Matière. Woda perfumowana Néroli Plein Sud to olfaktoryczny pamiętnik z pustynnych podróży inspirowany wyprawami Antoinea de Saint-Exupéryego. Drogi Guerlain i słynnego pisarza przecięły się po raz pierwszy w 1933 roku. To wtedy wnuk założyciela marki skomponował zapach Vol de Nuit nawiązujący do powieści „Nocny lot” o wyprawach po Ameryce Południowej.

Dziewięćdziesiąt lat późnej Guerlain kontynuuje tę przygodę, tym razem udając się do Maroka, jednego z ulubionych miejsc pisarza. To tam rośnie neroli, wyjątkowy kwiat gorzkiej pomarańczy o cytrusowej nucie. Jego świeżość zestawiono z pikantnymi akordami kurkumy, cynamonu, imbiru i goździków. Zapach pustynnych wydm oddają również otulające nuty drzewne z wykwintną wetywerią.

Wyjątkowa edycja ozdobiona szkicami Antoine’a de Saint Exupéryego

Guerlain to marka zaangażowana wspierająca działania ekologiczne i prospołeczne. Aby uczcić pamięć autora „Małego Księcia”, nawiązano współpracę z Fundacją Antoine de Saint Exupéry Youth działającą na rzecz edukacji, kultury i walki z analfabetyzmem wśród dzieci i młodzieży. Z tej okazji wyprodukowano tysiąc zapachów Néroli Plein Sud, których opakowania ozdobiono oryginalnymi szkicami Saint Exupéryego.

Aleksandra Kupras
  1. Uroda
  2. Premiery urodowe
  3. Zapach Néroli Plein Sud marki Guerlain działa jak pamiętnik z pustynnych podróży
Proszę czekać..
Zamknij