Znaleziono 0 artykułów
03.02.2021

Nowy model Nike „Go FlyEase”

03.02.2021
Fot. materiały prasowe Nike

Nike prezentuje nowy model „Go FlyEase”, dzięki któremu wiecznie spóźnieni nie będziemy już tracić czasu na sznurowanie butów, a osoby z niepełnosprawnością z łatwością poradzą sobie z samodzielnym nałożeniem obuwia.

Oto model, który ułatwia życie. Sneakersy „Go FlyEase” Nike’a są przeznaczone dla wszystkich zabieganych, sportowców, którzy nie chcą tracić czasu na niepotrzebne sznurowanie oraz przyszłych mam i osób z niepełnosprawnościami. – Niektórym to po prostu ułatwi zakładanie obuwia – mówi Kathy Gomez, wiceprezes Nike. – A dla innych będzie to wreszcie możliwe.

 

Zakładanie i zdejmowanie „Go FlyEase” jest bardzo proste, a obie czynności można wykonać bez użycia rąk. Zakładając, wystarczy wejść stopą w but i go zatrzasnąć, a zdejmując, użyć drugiej stopy, by ściągnąć z pięty. Buty mają specjalny pasek napinający, który zabezpiecza je w miejscu sznurowadeł, a wygodą sneakersy dorównywać mają crocsom.

Nad najnowszym modelem zespół Nike pracował ponad pięć lat, odkrywając technologie, które będą pomocne przy tworzeniu obuwia przeznaczonego dla wyczynowych sportowców. – Pierwszym zwycięskim prototypem był zmodyfikowany [model] Nike Roshe, który zrodził pomysły i sprawił, że pracowaliśmy nad jego udoskonaleniem. Jak widać, udało się, a dzięki nowemu opatentowaniu, powstały model zmienia tradycyjny sposób zakładania i zdejmowania butów, co jest niemałym wyczynem – powiedziała Gomez.

Buty trafią do oficjalnej sprzedaży 15 lutego (na początku jedynie dla subskrybentów bezpłatnego programu członkowskiego Nike). Jak wstępnie podano, będą kosztowały 120 dolarów (ok. 450 zł). Ich szersza dostępność planowana jest na koniec roku.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij