Znaleziono 0 artykułów
24.03.2020

Nowy serial twórców „Faworyty”

24.03.2020
Kadr z serialu "Wielka" (Fot. Materiały prasowe HBO)

„Wielka” to satyra historyczna o młodej carycy Katarzynie Wielkiej. W tytułowej roli zobaczymy Elle Fanning. Serial trafi na platformę HBO GO już 16 maja. 

Filmy i seriale kostiumowe przeżywają w ostatnim czasie prawdziwy renesans. Po wielkim sukcesie nagrodzonej Oscarem „Faworyty” Jorgosa Lantimosa mogliśmy oglądać, m.in. serial HBO „Katarzyna Wielka” z Helen Mirren w roli tytułowej, filmową „Emmę”, przeestetyzowaną adaptację słynnej powieści Jane Austen, a także „Dickinson” o XIX-wiecznej amerykańskiej poetce (produkcja Apple TV+ z Hailee Steinfeld jako Emily). Najnowszym dodatkiem do listy jest serial „Wielka”, który wydaje się być obiecującą mieszanką wspomnianych wcześniej tytułów.

 

Oparty na faktach (przynajmniej po części, jak zapowiada zwiastun) serial opowie historię przyszłej carycy Katarzyny Wielkiej. W przeciwieństwie do serii HBO, „Wielka” skupi się na młodości przyszłej władczyni, jej małżeństwie z carem Piotrem i trudnych początkach na rosyjskim dworze. Jak zapowiadają twórcy, całość utrzymana będzie w groteskowym tonie. Klimat epoki, jak w przypadku „Emmy” w udoskonalonej wersji, oddadzą zjawiskowe kreacje dworzan i bogato zdobione wnętrza pałaców. 

Kadr z serialu "Wielka" (Fot. Materiały prasowe HBO)
Kadr z serialu "Wielka" (Fot. Materiały prasowe HBO)

Twórcą serialu został Tony McNamara, scenarzysta „Faworyty” oraz nowej „Cruelli” z Emmą Stone, która trafi do kin w przyszłym roku. Producentką – Deborah Davis, także odpowiedzialna za „Faworytę”. Carycę Katarzynę zagra Elle Fanning („Czarownica”, „Neon Demon”, a ostatnio „Wszystkie jasne miejsca” z Netfliksa), a w rolę Piotra wcieli się Nicholas Hoult („Faworyta”, „Był sobie chłopiec”). Aktorski duet spotkał się już wcześniej na planie filmu „Ostatnie pokolenie”. W pozostałych rolach wystąpią, m.in. Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge i Sacha Dhawan.

Serial trafi na platformę HBO GO już 16 maja.

Kadr z serialu "Wielka" (Fot. Materiały prasowe HBO)
Kadr z serialu Wielka / (Fot. Materiały prasowe HBO)

 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij