Znaleziono 0 artykułów
18.06.2024

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Helmuta Newtona

18.06.2024
Oprowadzanie kuratorskie po warszawskiej wystawie fotografii Helmuta Newtona odbędzie się 20 czerwca (Fot. Materiały prasowe)

Na wystawie w Warszawie można podziwiać 12 fotografii Helmuta Newtona. Pochodzą one ze zbiorów M7, pierwszego w Polsce apartamentowca posiadającego własną kolekcję dzieł sztuki. Program towarzyszący wystawie obejmuje oprowadzanie kuratorskie. 

M7, pierwszy w Polsce apartamentowiec z własną kolekcją sztuki, zaprasza na wyjątkowe oprowadzanie kuratorskie po wystawie prac Helmuta Newtona. Wystawa w Archicom Collection Gallery prezentuje starannie wybrane fotografie z sesji mody jednego z najważniejszych fotografów XX wieku. Kuratorką wydarzenia jest dr Joanna Kiliszek, uznana historyczka sztuki i menedżerka kultury.

Na wystawie w Warszawie można podziwiać 12 fotografii Helmuta Newtona (Fot. Adrian Stykowski)

Wystawa prac Helmuta Newtona w Archicom Collection Gallery

Na wystawie można podziwiać 12 czarno-białych zdjęć autorstwa Helmuta Newtona, które ukazują nie tylko piękno mody, ale również niezwykłe relacje między modelkami a architekturą. Fotografie łączą nowoczesną formę z wyrafinowaną przestrzenią. Sam Newton traktował architekturę jako sztukę kształtowania przestrzeni i jej ograniczania.

Dr Joanna Kiliszek, która oprowadzi po wystawie, jest kuratorką Archicom Collection Gallery, byłą dyrektorką Instytutów Polskich w Lipsku i Berlinie oraz cenioną ekspertką w dziedzinie sztuki. W latach 80. prowadziła Galerię Wieża, a później Galerię Dziekanka.

Wystawa prac Helmuta Newtona będzie dostępna dla zwiedzających od 27 maja do 30 września 2024 roku w Archicom Collection Gallery przy ulicy Grzybowskiej 58 w Warszawie. Oprowadzanie kuratorskie odbędzie się w czwartek, 20 czerwca, o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Hela Kozak
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Helmuta Newtona
Proszę czekać..
Zamknij