Znaleziono 0 artykułów
04.04.2022

Oskarżony o molestowanie seksualne komik Louis C.K. nagrodzony Grammy

04.04.2022
Louis C.K. (Fot. Getty Images)

Louis C.K. zdobył nagrodę Grammy dla najlepszego albumu komediowego. Pięć lat temu komika oskarżono o molestowanie seksualne. Na krążku „Sincerely Louis C.K.” żartuje ze skandalu. Nagrodzony nie pojawił się na gali.

W 2017 roku pięć kobiet opowiedziało portalowi New York Timesa, że Louis C.K. masturbował się na ich oczach. Komik przyznał, że oskarżenia są prawdziwe i wycofał się z życia publicznego. „Żałuję tego, co zrobiłem. Trudno mi sobie wyobrazić, jak wielką krzywdę wyrządziłem tym kobietom. Podczas mojej kariery mówiłem i robiłem, co chciałem. Teraz przez długi czas będę słuchał”, napisał w oświadczeniu.

Po wyznaniu komika światowe media – FX, HBO i Netflix – zerwały z nim kontrakty. Rok po oskarżeniach Louis powrócił na scenę, występując w nowojorskim Comedy Cellar. Jego powrót na scenę krytykowało wielu komików, m.in. Aparna Nancherla, Ian Karmel, Allie Goertz i Judd Apatow. Pojawiały się także głosy poparcia, wśród nich Dave’a Chappelle’a, Chrisa Rocka, czy Wandy Sykes, którzy twierdzili, że Louis C.K. zasługuje na drugą szansę.

W 2020 roku ukazał się album „Sincerely Louis C.K.” Na krążku komik żartuje z konsekwencji skandalu. Płyta została uznana za najlepszy album komediowy podczas 64. gali rozdania nagród Grammy.

„Dziękuję branży muzycznej, która po raz kolejny udowodniła, że głosy ofiar nie mają żadnego znaczenia”, skomentowała na Twitterze decyzję Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji, Sarah Ann Masse, jedna z ponad 80 kobiet, molestowanych przez Harveya Weinsteina.

Harvey Mason, prezes Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji, zapytany o to, dlaczego nominowani i nagradzani są przestępcy seksualni, odpowiedział: – Nie będziemy sprawdzać historii ludzi, nie będziemy sprawdzać ich przeszłości kryminalnej, nie będziemy patrzeć na nic innego, niż ich muzyka, i to, czy kwalifikuje się do otrzymania nagrody. Ale będziemy kontrolować naszą scenę, pokazy, wydarzenia. Przyjrzymy się każdemu, kto poprosi nas o udział w ceremonii. Jednak nie zamierzamy ograniczać ludziom możliwości przedstawiania swoich prac, które później ocenimy.

Louis C.K. nie pojawił się na gali, a moment ogłoszenia jego zwycięstwa nie był transmitowany przez telewizję CBS.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij