Znaleziono 0 artykułów
25.11.2021

Pałac z „Domu Gucci” do wynajęcia

25.11.2021
Fot. materiały prasowe Airbnb

XVII-wieczną Villę Balbiano nad jeziorem Como, w której kręcono film „Dom Gucci” Ridleya Scotta z Lady Gagą i Adamem Driverem, będzie można wynająć w marcu 2022 roku. Oto prawdziwy dom Gucci.

W „Domu Gucci” patriarcha rodu Aldo Gucci mieszka w XVII-wiecznym pałacu z bujnymi ogrodami, barokowymi freskami i ozdobnymi wnętrzami. Co ciekawe, nie jest to plan filmowy, tylko prawdziwa Villa Balbiano nad jeziorem Como. Teraz jest dostępna na Airbnb.

Platforma wystawiła posiadłość na wynajem w marcu 2022 r. Pochodząca z XVII w. nieruchomość z pewnością przyciągnie miłośników mody, historii i sztuki. Villa Balbiano należała, m.in. do kardynała Duriniego, który zgromadził imponującą kolekcję dzieł sztuki. Za jego bytności willa stała się miejscem spotkań włoskich intelektualistów.

Dziś dom jest wypełniony antykami pochodzącymi z aukcji w Sotheby’s i Christies. XVII-wieczne freski autorstwa barokowych malarzy, braci Recchi i Agostino Silvy zachowały się w znakomitym stanie. Słynny francuski architekt wnętrz Jacques Garcia pomógł również zmodernizować sześć apartamentów domu, tak aby mogli się nimi cieszyć współcześni goście. Inne luksusowe akcenty? Kryształowe żyrandole, marmurowe łazienki i aksamitne meble w odcieniach klejnotów.

Zajrzyjcie do prawdziwego domu Gucci.

Artykuły oryginalnie ukazał się na Vogue.com

Elise Taylor
  1. Styl życia
  2. Miejsca
  3. Pałac z „Domu Gucci” do wynajęcia
Proszę czekać..
Zamknij