Znaleziono 0 artykułów
16.10.2023

Penélope Cruz w sukni rodem z flamenco i kryształowych platformach na premierze „Ferrari”

16.10.2023
(Fot. Getty Images)

W kreacji Penélope Cruz z premiery filmu „Ferrari” było wszystko: charakterystyczna czerwień karoserii – Rosso Corsa i hiszpańska krew. Falbanki, kwiatki oraz zwieńczone kryształkami niebotyczne platformy. Ale przecież aktorkę nie od dziś tytułuje się królową spośród maksymalistek.

13 października podczas 61. Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku w Alice Tully Hall odbyła się konferencja prasowa filmu „Ferrari” przybliżającego kulisy powstawania motoryzacyjnego imperium. Penélope Cruz trasę filmu otworzyła nonszalancko – ubrana w czerpiący z estetyki początku XXI wieku Canadian tuxedo zbudowany ze spodni zszytych z różnych odcieni denimu oraz zdekonstruowanej katany haftowanej tweedowymi nićmi. Całość dopełniały: biały podkoszulek, skórzane chodaki i lekko natapirowane włosy. Gwiazda wpisała się tym w casualowy sznyt, który reprezentowali koledzy z planu: reżyser Michael Mann i aktorzy Adam Driver oraz Gabriel Leone.

W „Ferrari” Cruz wciela się w Laurę, żonę Enzo Ferrariego i współzałożycielkę firmy. Opowiada o emocjonalnej podróży swojej bohaterki, odsłania mroczne oblicze świata biznesu. Jak mówiła podczas konferencji, „cały film jest pięknym hołdem złożonym wszystkim kobietom, które żyły i żyją w cieniu mężczyzn”. Na czerwonym dywanie premiery Penélope postanowiła więc lśnić pełnią blasku.

Penélope Cruz we wzorzystej sukience Chanel na premierze „Ferrari” (Fot. Getty Images)

Zjawiskowa Penélope Cruz w sukience z falbanami

Gwóźdź programu – sukienka z gładkiej satyny z asymetrycznym trenem do ziemi – pochodziła, oczywiście, z domu mody Chanel, którego Cruz jest ambasadorką od 2018 roku. Bordową kreację przyozdobiono falbaniastymi rękawkami w stylu flamenco i malunkami przedstawiającymi uwielbiane przez Gabrielle kamelie wybarwione na biel oraz czerwień Ferrari, Rosso Corsa.

(Fot. materiały prasowe)

Penélope Cruz zachwyciła na premierze filmu „Ferrari”

Uważne oko może kojarzyć maksymalistyczny projekt jeszcze z marcowego pokazu francuskiej marki. Na wybiegu zestawiono go z równie wyrazistymi dodatkami: czerwonym swetrem i rajstopami dzierganymi w jodełkę, lakierowanymi botkami przed kolano i złocistym paskiem. Penélope ograniczyła się do kopertówki, perłowych kolczyków i obcasów. Za to na tyle ekstrawaganckich, że z nawiązką zastąpiły nadprogramowe akcesoria. Buty – w myśl jesiennych trendów – obszyto lśniącym jedwabiem, wzniesiono na niebotycznych platformach i przyozdobiono sznurem blikujących kryształków. 

Zobacz także

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Penélope Cruz w sukni rodem z flamenco i kryształowych platformach na premierze „Ferrari”
Proszę czekać..
Zamknij