Znaleziono 0 artykułów
12.07.2021

Phoebe Philo stworzyła nową markę sygnowaną własnym nazwiskiem

12.07.2021
(Fot. Getty Images)

Była dyrektor kreatywna domów mody Chloé i Céline była inspiracją dla wielu projektantów. Teraz nadszedł czas na jej własną markę. 

Phoebe Philo należy do grona projektantów, którzy wywarli najbardziej znaczący wpływ na rynek mody XXI wieku. Jej kreacje były wybierane przez wiele wpływowych osób ze świata show-biznesu - Kanye West założył jedwabną, piżamową koszulę z kolekcji Céline wiosna 2011 na festiwal muzyki Coachella.

Philo miała niesamowity talent do łączenia tego, co modne i ponadczasowe. Była kobietą sukcesu w branży zawojowanej przez męskich dyrektorów kreatywnych. W połowie lat 90-tych moda została zdominowana przez marki z wieloletnią tradycją. Zadaniem stojących na jej czele kreatorów było utrzymanie tych marek na rynku i tworzenie dla nich nowych kolekcji. Philo dwukrotnie wylansowała domy mody. Dzięki pracy Phoebe, marki Chloé i Céline szybko zyskały status kultowych.

Przez ostatnie półtora roku rynek mody pogrążył się w pandemicznym letargu. Zadawano pytanie, czym będzie moda po erze COVID-19. Prawdopodobnie Phoebe Philo dostarczy nam odpowiedź. Projektantka z pewnością wpłynie na rozwój przyszłych trendów. Być może zapoczątkuje również erę wkroczenia na rynek niezależnych marek, które będą wyznaczać nowe ścieżki w świecie mody.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij