Znaleziono 0 artykułów
12.07.2021

Phoebe Philo ogłosiła datę premiery marki sygnowanej jej nazwiskiem

12.07.2021
(Fot. Getty Images)

Była dyrektor kreatywna domów mody Chloé i Céline była inspiracją dla wielu projektantów. Teraz nadszedł czas na jej własną markę. Pierwsza niezależna kolekcja Phoebe Philo zadebiutuje we wrześniu 2023 roku.

Phoebe Philo należy do grona projektantów, którzy wywarli najbardziej znaczący wpływ na rynek mody XXI wieku. Jej kreacje były wybierane przez wiele wpływowych osób ze świata show-biznesu - Kanye West założył jedwabną, piżamową koszulę z kolekcji Céline wiosna 2011 na festiwal muzyki Coachella.

Philo miała niesamowity talent do łączenia tego, co modne i ponadczasowe. Była kobietą sukcesu w branży zawojowanej przez męskich dyrektorów kreatywnych. W połowie lat 90-tych moda została zdominowana przez marki z wieloletnią tradycją. Zadaniem stojących na jej czele kreatorów było utrzymanie tych marek na rynku i tworzenie dla nich nowych kolekcji. Philo dwukrotnie wylansowała domy mody. Dzięki pracy Phoebe, marki Chloé i Céline szybko zyskały status kultowych. Teraz nadszedł czas na jej własną markę.

Philo powstanie autorskiego domu mody zapowiadała już w lipcu 2021 roku, ale dopiero teraz zdecydowała się odsłonić karty. Jak ogłosiła na Instagramie, jej pierwsza niezależna kolekcja „zostanie ujawniona i będzie dostępna na stronie phoebephilo.com we wrześniu 2023 roku”. Wiadomo też, że będzie to linia ubrań i akcesoriów, a przyszłe kolekcje mają działać na zasadzie kapsuł produkowanych w zgodzie z zasadami zrównoważonej mody.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @phoebephilo

Krytycy przypuszczają z kolei, że projektantka wpłynie na rozwój nowych trendów. Być może zapoczątkuje również erę wkroczenia na rynek niezależnych marek, które będą wyznaczać nowe ścieżki w świecie mody.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij