Znaleziono 0 artykułów
14.04.2021

Debiutancka kolekcja torebek Anny Orskiej

14.04.2021
Ambasadorki kolekcji VIVO (Fot. Materiały prasowe)

Projektantka biżuterii wprowadza do sprzedaży linię torebek wykonanych z wegańskich skór. Zobaczcie projekty, które przenoszą nas do świata natury.

Linia damskich torebek Anny Orskiej powstawała dwa lata. Projektantka innowacyjnej biżuterii, która nie boi się eksperymentować ani z formą, ani z materiałami, wiedziała, że jej następna kolekcja powinna powstać z poszanowaniem środowiska naturalnego. Nie było mowy o wykorzystaniu skóry pochodzenia zwierzęcego. Z pomocą w poszukiwaniu materiałów wykonanych w sposób etyczny i odpowiedzialny przyszła Anna Pięta, ekspertka ds. zrównoważonej mody. Tak powstała kolekcja VIVO – limitowana seria torebek wykonanych z wegańskich skór. Skóra z liści alokazji powstała w Brazylii z liści typu „elephant ear”, które są uprawiane we współpracy z niezależnymi farmerami na obszarach przeznaczonych do ponownego zalesiania. Skóra z jabłka wytwarzana jest z pozostałości po procesie produkcji soków jabłkowych, podobnie jak wineleather, czyli skóra z winogrona, która powstaje z pozostałości po produkcji wina. W kolekcji znajdziemy także modele wykonane z coraz bardziej popularnego w branży mody pinatexu, czyli skóry z liści ananasa, fruitleather, czyli skóry z mango, oraz malai, czyli skóry z wody kokosowej. Wykorzystane materiały nie odbiegają wyglądem oraz użytecznością od skóry zwierzęcej.

Następnym krokiem było znalezienie rzemieślników. – Wiedziałam, że muszę znaleźć kogoś z dużym doświadczeniem, kto wesprze mnie w tym szalonym projekcie. Tak trafiłam do małej manufaktury, z cudownymi rzemieślnikami pełnymi pasji, którzy element po elemencie, z ogromną starannością̨ szyli każdą torebkę̨ – mówi projektantka, która nawiązuje kształtem torebek do ćmy z pięknymi, smukłymi skrzydłami, awokado czy rosiczki z wypustkami. Uwagę przyciągają modele z liści alokazji – nie ma dwóch torebek o takim samym kolorze ani układzie użyłkowania liścia.

Ważną rolę w kolekcji odgrywają metalowe detale: breloki w kształcie drobnych insektów można ze sobą swobodnie łączyć, tworząc oryginalne kompozycje, a łańcuszki, oprócz tego, że pełnią funkcję klasycznej rączki, mogą służyć jako naszyjniki. 

Kolekcji towarzyszy kampania Wojtka Onaka, a ambasadorkami kolekcji obok Ani Pięty zostały Paulina Górska, autorka profilu na Instagramie o tematyce ekologicznej, oraz Marta Karwacka, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju i autorka bloga o etycznej modzie. 

Dyrektor kreatywny: WP Onak
Zdjęcia: Jakub Wittchen
Modelka: Livka Syroczyńska / GAGA Models
Stylizacje: Monika Biała
Włosy: Karolina Kukułka
MUA: Maja Sobańska
DOP: Dawid Gut

Katarzyna Pietrewicz
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Debiutancka kolekcja torebek Anny Orskiej
Proszę czekać..
Zamknij