Znaleziono 0 artykułów
14.08.2022

Filmowa metamorfoza: Johnny Depp w roli Ludwika XV

14.08.2022
Johnny Depp (Fot. Getty Images)

Pukle śnieżnobiałych włosów spięte atłasową wstążką, trójrożny kapelusz z rąbkiem obszytym kaskadą strusich piór, twarz wybielona pudrem i zaróżowione policzki – tak twórcy filmu „Jeanne du Barry” widzą Johnny’ego Deppa w roli Ludwika XV. I choć jest to metamorfoza godna głównej roli, hollywoodzki aktor będzie jedynie partnerować Maïwenn („Poliss”, „Piąty element”), która wciela się w kradnącą serce króla Madame du Barry.

Nieślubne dziecko kucharki i lokaja. Wychowanka sióstr zakonnych. Kurtyzana znana w najwyższych kręgach paryskiej socjety. Rywalka Marii Antoniny o wpływy na dworze w Wersalu oraz zdrajczyni narodu zgilotynowana podczas rewolucji francuskiej. Twórcy filmu „Jeanne du Barry” obrali niełatwe zadanie sportretowania kobiety, która wyrwała się z najniższej klasy społecznej i wspięła na sam szczyt zostając księżną oraz metresą króla Ludwika XV (Johnny Depp).

Jak zapowiada Maïwenn – reżyserka, współscenarzystka (za trzon opowieści odpowiada Teddy Lussi-Modeste) oraz odtwórczyni głównej roli – produkcja będzie koncentrować się na życiu dworu po sprowadzeniu Jeanne do pałacu, skandalach, plotkach i jej konflikcie z możnymi. Stąd też filmowcy będą poruszać się głównie po regionie Île-de-France, a przede wszystkim Paryżu oraz Wersalu. Obok Deppa i Maïwenn na ekranie zobaczymy Benjamina Lavernhe, Pierre’a Richarda, Melvila Poupauda, Noémie Lvovsky, Pascala Greggory’ego i Indię Hair. Produkcja ma powstać we francuskiej wersji językowej.

Powrót w aferze skandalu

„Jeanne du Barry” to pierwszy film Deppa po przegranym procesie z tabloidem „The Sun” (dziennikarze nazwali gwiazdora „żonobijcą”, co jak w 2020 roku wykazał sąd, było zasadne). A także pierwszy po wygranym z Amber Heard (aktorka została uznana winną zniesławienia byłego męża). Tuż przed zakończeniem sprawy z „The Sun”, wytwórnia Warner Bros. zerwała z Johnnym kontrakt na kolejną część „Fantastycznych zwierząt”. Sam wyrok przekreślił szanse aktora na ponowne wcielenie się w postać kapitana Jacka Sparrowa. Hollywood potrafi jednak wybaczać, w związku z czym krytycy twierdzą, że w przyszłości wszystko jest możliwe.

Pola Dąbrowska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Filmowa metamorfoza: Johnny Depp w roli Ludwika XV
Proszę czekać..
Zamknij