Znaleziono 0 artykułów
04.06.2021

Plan na weekend: Pride Week, film Szumowskiej i spektakl Warlikowskiego

04.06.2021
Podpis

Na długi weekend warto zostać w mieście. Do kin wchodzi wyczekiwany film Małgorzaty Szumowskiej, Nowy Teatr zaprasza na premierę, a Big Book przygotowuje serię paneli wokół mody w Polsce.

Film: „Śniegu już nigdy nie będzie”

(Fot. Materiały prasowe)

Kiedy: 4 czerwca
Gdzie: kina w całej Polsce

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta opowiada historię tajemniczego Żeni (Alec Utgoff, czyli dr Alexi ze „Stranger Things”), który zatrudnia się jako masażysta na zamożnym osiedlu. Jedni podchodzą do niego z rezerwą, inni wydają się nim zafascynowani. Żenia ma dar – jego ręce leczą, a wzrok potrafi zajrzeć w głąb duszy. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, mężczyzna poznaje ich osobiste dramaty. „Śniegu już nigdy nie będzie” było polskim kandydatem na tegorocznych Oscarach. Na ekranie zobaczymy, m.in. Maję Ostaszewską, Agatę Kuleszę i Andrzeja Chyrę. 

Teatr: „Odyseja. Historia dla Hollywoodu”

(Fot. Materiały prasowe)

Premiera: 4 czerwca
Gdzie: Nowy Teatr

Krzysztof Warlikowski splata „Odyseję” z twórczością Hanny Krall. Historia Żydówki Izoldy, która pragnie uratować męża, zaczerpnięta z tekstów „Król kier znów na wylocie” i „Powieści dla Hollywoodu”, staje się pretekstem do zestawienia  dwóch wielkich wojen: trojańskiej z II wojną światową. Mity mieszają się z obrazami współczesnej zagłady. W obsadzie, m.in. Agata Buzek, Andrzej Chyra i Magdalena Cielecka.

Kulinaria: Pride Week w STOR Bracka

(Fot. Materiały prasowe)

Kiedy: 1-6 czerwca
Gdzie: STOR Bracka, ul. Bracka 18

W Miesiącu Dumy (warszawska Parada Równości planowana jest na 19 czerwca) śródmiejski STOR serwuje specjalną kawę. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz hostelu interwencyjnego dla osób LGBTQ+. Do filiżanki przelewu dobierzcie tęczowe eklery z Żony Krawca, które wesprą Lambdę Warszawa.

Książki: Z rozsądkiem i polotem. Dzień z historią polskiej mody. 

(Fot. Materiały prasowe)

Kiedy: 5 czerwca, od godziny 11 do 17
Gdzie: BIG BOOK

Premiera albumu „Reason and Flair. A Century of Fashion in Poland” to pretekst, by porozmawiać o modzie w Polsce. Czemu służy? W jaki sposób opowiada historię kraju? Jak zmienia się w rękach kolejnych pokoleń projektantów? Zapraszamy na eksperckie panele w Big Book.

Panel: Dlaczego moda jest ważna? Od codziennego wkładania skarpetek po fashion studies.
Goście: dr hab. Justyna Jaworska z Instytutu Kultury Polskiej UW, dr Aleksandra Jatczak-Repeć z Katedry Mody ASP w Warszawie, prowadzi Karolina Sulej, godz.: 11-12.30

Panel: Rozsądek i polot, czyli w jaki sposób opowiadać o polskiej historii przez modę. Spotkanie z autorami książki „Reason and Flair”
Goście: dr Agata Zborowska z Instytutu Kultury Polskiej UW, reporterka i pisarka Aleksandra Boćkowska i eseistka Olga Drenda, prowadzi Karolina Sulej, godz.: 12.30-14.00

Panel: Sztafeta pokoleń projektantów: konfrontacja czy przepływ? 
Goście: Joanna Klimas i Jan Chodorowicz, prowadzi Karolina Sulej, godz.: 15.30-17.00 

Muzyka: Silent Disco ponad wszystko

(Fot. Materiały prasowe)

Kiedy: 4 czerwca, godz. 22-6
Gdzie: WIR, Bulwary B. Grzymały Siedleckiego

„Stała impreza w tym niestałym świecie”, czytamy w zapowiedzi cyklu imprez, które będą odbywały się w Wirze na nadwiślańskich bulwarach przez całe wakacje (na świeżym powietrzu i z zachowaniem dystansu społecznego). Na słuchawkach możemy przeskakiwać między trzema kanałami – na pierwszym w tym tygodniu zagra Filip Jaremko (Fafik), na drugim Bratko Miodovič, a na trzecim playlista będzie komponowana z utworów proponowanych przez uczestników. Tym, którzy zgłodnieją, polecamy zajrzeć do pobliskich knajp: Cool Cata, Pizza Boyz i Vegan Ramen Shopu.

Basia Czyżewska i Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Plan na weekend: Pride Week, film Szumowskiej i spektakl Warlikowskiego
Proszę czekać..
Zamknij