Znaleziono 0 artykułów
25.03.2020

Plejada gwiazd w produkcjach nowej platformy streamingowej

25.03.2020
Sophie Turner będzie można oglądać w serialu oryginalnym Quibi, "Survive" (Fot. Getty Images)

Jennifer Lopez, Sophie Turner, Idris Elba, Chrissy Teigen i Kendall Jenner to tylko niektóre znane osobowości, które będzie można oglądać w krótkometrażowych filmach i serialach Quibi, nowego konkurenta Netfliksa. W sieci pojawiły się już pierwsze zwiastuny do produkcji oryginalnych nowej platformy. 

Jak podkreśla Jeffrey Katzenberg, założyciel platformy i dawny prezes zarządu Walt Disney Studios, Quibi, czyli quick bites, ma być zupełnie inną formą rozrywki niż Netflix, HBO Max, Apple TV+ czy Disney+. Nowa platforma ma udostępniać krótkie, trwające do 10 minut filmiki, które będą dostępne wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Wszystkie produkcje są dostępne zarówno w pozycji horyzontalnej (czyli klasycznej, filmowej formule), jak i wertykalnej. To od widza zależy, w jaki sposób chce oglądać wybrany tytuł.

 

Quibi od początku wzbudziło duże zainteresowanie, ponieważ wszystkie udostępniane projekty mają być współtworzone przez plejadę gwiazd. W projekty nowej platformy zaangażowane są takie nazwiska jak Steven Spielberg, Jennifer Lopez, Bill Murray, Sophie Turner, Idris Elba, Reese Witherspoon, Dave Franco, Chrissy Teigen i Kendall Jenner, a lista stale się wydłuża.

W sieci pojawiły się już pierwsze zwiastuny do produkcji oryginalnych nowej platformy. Na start w ofercie Quibi znajdziemy 50 tytułów, w tym takie seriale jak „Wireless”, „Cup Of Joe”, „50 States of Fright”, „Survive” z Sophie Turner w roli głównej, czy „Legends of the Hidden Temple”, a także reality shows – „Singled Out” i „Dishmantled”. Wśród filmowych propozycji znalazł się thriller „Most Dangerous Game” z Liamem Hemsworthem i Christophenem Waltzem, a także horror produkcji Stevena Spielberga – „Spielberg After Dark”, który będzie można oglądać tylko w godzinach nocnych.

Premiera platformy w Stanach Zjednoczonych odbędzie się już 6 kwietnia. Quibi obiecuje 90-dniowy okres próbny dla wszystkich nowych użytkowników. Data startu platformy w pozostałych krajach nie jest jeszcze znana.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Plejada gwiazd w produkcjach nowej platformy streamingowej
Proszę czekać..
Zamknij