Znaleziono 0 artykułów
11.12.2019

Podaruj Wigilię samotnej starszej osobie

11.12.2019
(Fot. materiały prasowe)

We wzruszającym filmie promującym akcję, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zachęca do wsparcia seniorów.

Święta powinny być czasem radości w gronie najbliższych. Samotność w tym okresie boli jeszcze mocniej. Wiedzą o tym działacze i działaczki Stowarzyszenia mali braci Ubogich, którzy już od kilkunastu lat tuż przed Bożym Narodzeniem organizują rodzinne święta osobom starszym. W tym roku Stowarzyszenie zapewni kolację wigilijną ponad trzystu osobom w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. 

Z okazji zbliżających się świąt do sieci trafił wzruszający spot promujący akcję „Podaruj Wigilię”. Jak możemy pomóc? Każdy z nas może wspomóc akcję, wpłacając dowolną kwotę, która zapewni podopiecznym organizacji wigilijną kolację w rodzinnej atmosferze. Na seniorów będą czekać choinka, świąteczne dania, prezenty, bezpieczny dojazd na spotkanie i powrót do domu. Ci, którzy mają więcej czasu i sił, mogą również dołączyć do grona wolontariuszy, by zostać przyjacielem lub przyjaciółką starszej osoby.

 

Akcja „Podaruj Wigilię” jest wyjątkowa, bo trafia w samo serce potrzeb starszych samotnych osób. Wspólna Wigilia daje to, czego im najbardziej brakuje, czyli obecność. A do tego dochodzą smaki dzieciństwa, ciepło rodzinne, mnogość głosów przy stole – mówi jedna z wolontariuszek Stowarzyszenia małych braci Ubogich. – Wydaje mi się, że dzięki akcji i kampanii udało się uświadomić naszemu społeczeństwu problem i przybliżyć jego skalę. Mamy w Polsce bardzo dużo samotnych starszych osób, które nie mają z kim spędzić Świąt. Bardzo się cieszę, że mówimy o tym i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że ich starszy sąsiad albo sąsiadka mogą zwyczajnie nie mieć z kim podzielić się opłatkiem, czy po prostu porozmawiać – dodaje.

Akcja „Podaruj Wigilię” trwa do 31 grudnia. Więcej informacji o pod linkiem.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij