Znaleziono 0 artykułów
06.10.2022

Podcast „Call to action!”, s. 2, odc. 5: Przy okrągłym stole dla zrównoważonej mody

06.10.2022
(Fot. Jakub Pleśniarski)

Do stołu siadamy z Zofią Piwowarek, ekspertką ds. polityki klimatycznej i zrównoważonej mody z ramienia United Nations Global Compact – inicjatywy ONZ, która zajmuje się wspieraniem zrównoważonego biznesu. Rozmawiamy o budowaniu sojuszy ponad podziałami i współpracy międzynarodowej w kontekście nadchodzącego Szczytu Klimatycznego COP27 w Egipcie. Nie zabraknie tematu zrównoważonej mody oraz podkreślenia, że proponowane działania na rzecz praw człowieka i środowiska nie mogą być tylko deklaratywne.

Czy zależy nam by szybka moda wyszła z mody, czy może na tym, by produkowane ubrania służyły nam jak najdłużej, bez względu na metkę? – Linczowanie wszystkich marek odzieżowych nie jest odpowiedzią – mówi Zosia Piwowarek. Ekspertka zachęca każdego, mniejsze i większe brandy, szwalnie i jednoosobowe działalności, do przyłączenia się do Okrągłego Stołu i społecznej zmiany.

Zofia Piwowarek

Już 11 października odbędzie się trzecia edycja konferencji Business Fashion Environment Summit. Hasłem tegorocznego wydarzenia organizowanego przez „Vogue Polska" i Boston Consulting Group są „Nowe realia mody”. 

Poznaj program BFES '22: https://www.vogue.pl/a/poznaj-program-trzeciej-edycji-business-fashion-environment-summit-2022

Zuzanna Krzątała
Proszę czekać..
Zamknij