Znaleziono 0 artykułów
25.11.2023

Podcast „Osobiste rozmowy holistyczne”, s. 4, odc. 4: Pilates i trening funkcjonalny

25.11.2023
(Fot. Jakub Pleśniarski)

Świadomy ruch z kontrolą. Na czym polega pilates? Skąd się wziął? Dlaczego jest nazywany formą ruchu angażującą zarówno ciało, jak i umysł? Co to jest trening funkcjonalny?

Pilates to rodzaj ćwiczeń opracowany na początku XX wieku przez Josepha Pilatesa. On sam nazwał swoją metodę „Contrology”. Siedzący tryb życia, stres i wieczny pośpiech sprawiają, że tracimy kontakt z własnym ciałem i wnętrzem. Pilates z założenia koncentruje się na mięśniach głębokich, tych na co dzień niedostępnych. Wymaga od osoby praktykującej skupienia i dotarcia do najgłębszych warstw ciała. Podczas treningu wzmacnia się ciało przy jednoczesnej poprawie koordynacji, elastyczności i postawy.

Anna Tytus – międzynarodowa nauczycielka pilatesu, dyplomowana tancerka, pedagożka ruchu, aktorka scen muzycznych. Absolwentka Uniwersytetu im. Antona Brucknera w Linzu oraz Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Master edukatorka, nauczycielka pilatesu ze szkoły Balanced Body ze Stanów Zjednoczonych. Jako tancerka pracowała w teatrach w Polsce i za granicą. Szkoliła się w Brukseli. Prowadziła zajęcia w Belgii. Odbywała staże i projekty w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj w Warszawie prowadzi Studio Pilates Anna Tytus

Zobacz także:

Orina Krajewska
Proszę czekać..
Zamknij