Znaleziono 0 artykułów
25.05.2024

Podcast „Osobiste rozmowy holistyczne”, s. 5, odc. 2: Edukacja seksualna. Dlaczego o seksie warto rozmawiać?

25.05.2024
(Fot. Jakub Pleśniarski)

Seksualność to obszar zdrowia. To złożona część naszego życia, która w ogromnej mierze stanowi o naszym dobrostanie. Czy potrafimy o niej rozmawiać? Czym właściwie jest seksualność i jaką pełni rolę?

Jak wskazuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), zdrowie seksualne to fizyczny, emocjonalny i społeczny dobrostan, związany z naszą seksualnością. To znaczy, że zdrowie seksualne nie jest jedynie brakiem choroby czy zaburzeń, ale stanowi integralną część naszej ogólnej kondycji. Jako obszar zdrowia, jest często pomijany lub źle rozumiany.  Warto podkreślić, że zdrowie seksualne nie dotyczy wyłącznie fizycznych aspektów seksualności, ale też emocjonalnych i społecznych, takich jak nasze relacje z innymi ludźmi, nasze pojęcie o sobie i nasze prawa. Jak stworzyć seksualną relację ze sobą? Czy każdy powinien odbyć wizytę do seksuologa? Jak przyjemność wpływa na nasze zdrowie?

Agata Stola – seksuolożka, psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień, zdrowia publicznego i polityki społecznej. Wykładowczyni i współzałożycielka Instytutu Psychoterapii i Terapii Seksuologicznej SPLOT. Członkini Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami  Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Zasiada w radzie naukowej Ośrodka Badań Społecznych nad Seksualnością Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada certyfikat Specjalisty Terapii Uzależnień Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Konsultantka ds. HIV i AIDS Krajowego Centrum ds. AIDS i doradczyni ds. HIV/AIDS.

Zobacz także:

Orina Krajewska
  1. Styl życia
  2. Psychologia
  3. Podcast „Osobiste rozmowy holistyczne”, s. 5, odc. 2: Edukacja seksualna. Dlaczego o seksie warto rozmawiać?
Proszę czekać..
Zamknij