Znaleziono 0 artykułów
03.02.2021

Dokument HBO „Podróbki sławy”

03.02.2021
(Fot. materiały prasowe)

Jak wygląda rzeczywistość po drugiej stronie Instagrama? Najnowszy dokument HBO zabiera nas za kulisy świata influencerów, pokazując, jak duża jego część została sfabrykowana. Premiera 3 lutego 2021 roku.

Nick Bilton, korespondent „Vanity Fair” oraz były reporter i felietonista „New York Timesa”, postanowił zgłębić fenomen nowej generacji gwiazd – wirtualnych celebrytów. Na podstawie społecznego eksperymentu i wnikliwych analiz stworzył film dokumentalny „Podróbki sławy”. Czy instagramerka lub instagramer z milionem obserwujących jest naprawdę sławny?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, Bilton we współpracy ze sztabem ekspertów przeprowadził casting – wyłonił trzy osoby ze stosunkowo niewielką liczbą followersów.

Z dnia na dzień aspirującą aktorkę, projektanta mody i asystenta agenta nieruchomości uczynił gwiazdami mediów społecznościowych, a wszystko za sprawą fałszywych obserwatorów. – W sieci kupisz praktycznie wszystko, także znajomych – mówi dziennikarz w dokumencie. Nowi influencerzy szybko otrzymują oferty lukratywnych kontraktów reklamowych, poznają blaski i cienie wirtualnej sławy. Bilton uzyskany obraz przełożył na towarzyszącą nam obsesję lajków, podkreślając, że nie zdajemy sobie sprawy, w jak dużej mierze internetowy świat został sfabrykowany.

Na ekranie zobaczymy również dziennikarzy specjalizujących się w nowinkach technologicznych (Sarah Frier z „Bloomberg” oraz Taylor Lorenzo z „New York Timesa”) oraz instagramerkę Liz Eswein, którzy opowiedzą o pułapkach mediów społecznościowych.

Premiera na HBO GO 3 lutego.

Pola Dąbrowska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Dokument HBO „Podróbki sławy”
Proszę czekać..
Zamknij